Seimas linkęs įteisinti PVM lengvatą spaudai

Seimas dar grįš prie PVM lengvatų svarstymo. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas po svarstymo antradienį pritarė Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma įteisinti 9 proc. PVM lengvatą spaudai.

Pritarė įstatymo pataisoms

Antradienį už tokias įstatymo pataisas balsavo 103 Seimo nariai, niekas nebalsavo prieš, susilaikė 7 parlamentarai.
Seimo pirmininkės Irenos Degutienės požiūriu, PVM lengvatos spaudai yra reikalingos.
„Mes turime labai konkrečius atvejus, kaip yra su spauda šiandieną. Ypač aš noriu kalbėti apie regioninę spaudą. Ir ne veltui turbūt Lietuvos Respublikos Prezidentė būtent ir pasiūlė, ir registravo tokią PVM lengvatą spaudai, ir tikrai apgailestauju, kad tuomet ryžtingai nepasielgėme, nes tuomet prasidėjo registracija kitų PVM lengvatų“, – sakė I. Degutienė.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą, kuria siūloma periodiniams spaudos leidiniams numatyti 9 proc. PVM tarifą, pasiūlė pernai.

Lems galutinis balsavimas

Dėl šio įstatymo priėmimo bus balsuojama dar kartą, greičiausiai birželio mėnesį. Iki įstatymo priėmimo bus laukiama Vyriausybės nuomonės dėl pasiūlytųjų PVM lengvatų.
Jeigu Seimas per galutinį balsavimą priims patobulintas Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas, lengvatinis 9 procentų PVM tarifas būtų taikomas laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams, išskyrus erotinio ir (ar) smurtinio pobūdžio leidinius, kuriuos tokiais pripažino teisės aktų įgaliota institucija, bei spausdintą produkciją, kurioje mokama reklama sudaro daugiau kaip 4/5 viso leidinio ploto.
Toks tarifas būtų taikomas ir keleivių vežimo Susisiekimo ministerijos ar jos įgaliotos institucijos arba savivaldybių nustatytais reguliaraus susisiekimo maršrutais paslaugoms, taip pat keleivių bagažo vežimo paslaugoms.
Siūloma, kad šios įstatymo pataisos įsigaliotų nuo šių metų spalio 1 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto