Seimas pritarė naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymo projektui, kuriuo siekiama mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę. Teikiamu projektu numatoma užtikrinti, kad asmenys, kurių duomenų apie gyvenamąją vietą, o neturinčių gyvenamosios vietos – apie savivaldybę, kurios teritorijoje gyvena, nėra gyventojų registre, neprarastų teisės gauti išmokas vaikams, – teigiama Seimo pranešime spaudai.
Siūloma įteisinti vaiko pinigų mokėjimą visiems vaikams
Siekiant remti vaikus auginančias šeimas bei mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę, įstatymo pakeitimais siūloma įteisinti vaiko pinigų mokėjimą visiems vaikams – 30 eurų nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 21 metai, kaip universalią išmoką.
Taip pat numatoma papildomai išmoką skirti ir mokėti: vaikui nuo gimimo dienos iki dviejų metų – 28,5 euro, nuo 2 iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau iki jiems sueis 21 metai – 15,2 euro skirti šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms vieną ar du vaikus, jeigu šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 153 eurai. Minėtos papildomos išmokos šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms tris ar daugiau vaikų, būtų mokamos nevertinant šeimos gaunamų pajamų.
Papildomai – beveik 200 mln. eurų
Kaip yra minėjęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, išmokas papildomai gautų 400 tūkst. vaikų, iš viso – 530,8 tūkst. vaikų.
Minėtai nuostatai įgyvendinti 2018 metų biudžete papildomai turėtų būti skirta 195 mln. eurų.
Šiam projektui pritarė 81 parlamentaras, du balsavo prieš, 16 Seimo narių susilaikė.
Tam, kad pataisos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.