Seimas spręs, ar leisti prekybą vaistais ne tik vaistinėse

Tarp siūlomų naujovių – galimybė nuo kitų metų gegužės mėn. leisti šalies vaistinėms prekiauti internetu receptiniais vaistais pagal elektroninius receptus. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Seimas pradėjo svarstyti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pristatytus Farmacijos įstatymo pakeitimus, kuriais siūloma leisti nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose vietose, pavyzdžiui, prekybos centruose, kitose mažmeninės prekybos vietose.

Prekiautų ne visais preparatais

Pataisomis siūloma leisti jose parduoti gyventojams ne visus nereceptinius vaistinius preparatus, o tik tuos, kurie yra įrašyti į Vaistinių preparatų sąrašą (t. y. vaistinius preparatus, kurie skirti tik lengviems (savaime praeinantiems) ligos simptomams bei būklėms palengvinti).
Mažmeninės prekybos įmonėse planuojama leisti parduoti tik nesudėtinius vaistinius preparatus, jose nebūtų leidžiama parduoti vaistinių preparatų, skirtų vaikams iki 12 metų, nes tik gydytojas ar vaistininkas gali tinkamai įvertinti, ar vaikams galima skirti tam tikrus vaistinius preparatus.
Be to, vaistinių preparatų negalėtų įsigyti asmenys, jaunesni nei 16 metų, būtų draudžiama gyventojams grąžinti ar keisti vaistinius preparatus, mažmeninės prekybos įmonėms negalėtų informuoti pirkėjų apie sumažintą parduodamų vaistinių preparatų kainą.

Vaistai – pagal elektroninius receptus

Tarp siūlomų naujovių – galimybė nuo kitų metų gegužės mėn. leisti šalies vaistinėms prekiauti internetu receptiniais vaistais pagal elektroninius receptus.
Dienos stacionaro paslaugas teikiančioms mūsų šalies gydymo įstaigoms būtų leidžiama steigti vaistines, kuriose jų pacientai galėtų paprasčiau ir patogiau įsigyti reikiamus, gydytojo paskirtus vaistus, reikalingus gydymui dienos stacionare.
Po pristatymo už projektą balsavo 59 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 11 parlamentarų. Pritarus siūlymams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Sveikatos reikalų komitete.
Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gegužės 10 d.
Parengta pagal LR Seimo Ryšių su visuomene skyriaus pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto