Seimas tarnauja tik verslui?

Virginija Vilimienė

Seimas trečiadienį atmetė Prezidentės Dalios Grybauskaitės veto ir patvirtino jau anksčiau priimtą naująjį Darbo kodeksą.
Už naująjį Darbo kodeksą pasisakė 74, prieš – 39 Seimo nariai, dar 10 susilaikė. Prezidentė per tris dienas privalės jį pasirašyti, o įsigalios jis nuo kitų metų.
Profesinių sąjungų lyderiai mano, kad tokiu sprendimu politikai parodė tarnaujantys tik verslui ir jo interesams, eilinius žmones palikdami „už borto“.

Užsitikrina rytojų

Viešai skelbiama, kad Seimo nariai žada taisyti priimtą įstatymą, kad iki Naujųjų jis būtų labiau priimtinas tiek darbdaviams, tiek darbuotojams, kitaip Prezidentė vėl galėtų vetuoti kiekvieną naują Seimo sprendimą.
Profesinių sąjungų lyderiai sako esą pasipiktinę tokiu politikų sprendimu ir pirmadienį spręs, kaip toliau elgtis – vėl sėsti prie derybų stalo ar rengti protesto akcijas.
Virginija Vilimienė, Žemaitijos regiono ir Mažeikių rajono profesinių sąjungų centro vadovė, atstovaujanti ir naftininkams, „Santarvei“ sakė, kad Seimo nariai 100 procentų palaiko verslą, iki pat paskutinės kadencijos dienos priimdami jam palankius sprendimus.
Pasak mažeikiškės, galima daryti prielaidą, kad Seimo nariai, kurie yra tiesiogiai susiję su verslu, taip užsitikrina geresnį rytojų, jei spalio mėnesį vyksiančiuose Seimo rinkimuose jiems nepasisektų.
V. Vilimienė sakė netikinti Seimo narių ir Premjero pažadais, kad priimtas Darbo kodeksas dar bus taisomas ir koreguojamas.
„Iš tiesų sulaukėme kvietimo iš valdžios atstovų susitikti ir vėl pradėti diskusijas dėl naujojo Darbo kodekso, tačiau atsakymas dar nėra duotas. Daugiau paaiškės kitą savaitę po planuojamo Profesinių sąjungų centro valdybos susirinkimo. Tuomet bus apspręsta, ar pradėti vėl diskutuoti, ar imtis kitokių priemonių“, – kalbėjo V. Vilimienė.

Ką gali eilinis darbuotojas?

Pasak regiono profsąjungų lyderės, rimtas sprendimas netgi prieštarauja politikų rinkiminėms programoms, su kuriomis jie dabar eina į Seimo rinkimus.
V. Vilimienė teigia, kad naujasis Darbo kodeksas pažeidžia net šalies Konstituciją, kur sakoma, kad darbuotojas yra silpnoji darbo santykių pusė.
„O dabar politikai akcentuoja, kad darbuotojas ir darbdavys yra lygiaverčiai partneriai. Kaip taip gali būti? Juk kas pinigus moka, tas ir yra stipresnis ir sąlygas diktuoja. Todėl ir Darbo kodekse nurodomas dvišalis susitarimas nelabai gali būti teisingas, nes darbdavys nuspręs taip, kaip reikia jam, o darbuotojui liks tik susitaikyti. Juk mums, kaip profesinių sąjungų atstovams, yra be galo sunku susitarti su darbdaviais, nors jie žino, kad galime rengti protesto akcijas ar kitaip jiems paprieštarauti. O ką gali eilinis žmogus? Ogi nieko“, – „Santarvei“ sakė V. Vilimienė.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

26 Atsakymai į “Seimas tarnauja tik verslui?”

 1. alei parašė:

  Kuri vieta neatitinka tikrovės? Ar jus tiesiog niekada nebuvote Ventspilyje? Užuojauta :-) Tada nors po Mažeikių senamiestį pasivaikščiokite – nuo kiekvieno stulpo į jus žvelgs tokių kaip jus, gana riboto protelio rinkėjų, garbinama pretendentė į Seimo narius.

 2. alė parašė:

  tamsta AŠ BŪTINAI PASITIKRINKIT SVEIKATA…spėju kuo toliau tuo bus blogiau su proteliu:)

 3. As parašė:

  Ventspilyje latviai karves į stulpus sukėlė, o Mažeikiuose Rimkienė pati įlipo :-)

 4. Negi parašė:

  Nejaugi teisininkas nera verlininkas?
  Nebegaleist uz Rimkiene balsuot

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Vėl senelių gvardija ruošiasi ant balto arklio į seimą išjoti,pailsėkit,nejaugi šetoniškas oligarchijos velnias prie jūsų pristojo?

 6. vija parašė:

  nekaltinkit Bartkevičiaus ,kad jis balsavo…..o įdomu, kad jūs būtumėt seime, už ką balsuotumėt? Laikykis KĘSTAI aš už tave!

 7. saulė parašė:

  RIMKIENĖ -SUMANI DARBŠTI ATKAKLI TOKIOS IR REIKA MUMS TAIP KAD UŽ JĄ mažeikiškiai!!!!

 8. onute parašė:

  Macijauskienė-visada buvo savo vietoje,pažįstų ją 30 metų, ir nė karto negirdėjau, kad ji rėkautų už ją balsuoti -geras pasirinkimas…..:)

 9. o aš parašė:

  manau, kad rimčiausia ir geriausia kandidatė yra gerbiama I.Macijauskienė, kuri neturi verslo, yra protinga turi didžiulę politinę ir gyvenimišką patirtį… Na bet čia kiekvieno rinkėjo reikalas ir apsisprendimas už ką balsuoti…tik po to neverkšlenkit, kad bus dar blogiau nei yra…sėkmės visiems

 10. aušrai parašė:

  Ji savo geresnio gyvenimo pradininkė, rėkimu bandanti išjoti į Seimą ant rėksnius mėgstančių žmogelių sprando.

 11. parašė:

  Bent jau man tai Rimkienė vienintelė padori kandidatė – nei ji įkyriai reklamuojasi, kaip pvz. Bartkevičius ar Macijauskienė – lenda į mokyklas, gimnazijas, darželius su savo kvailom agitacijom. Bando iš vargšų vaikų ir jų tėvų išpešti balsus. O apie kitus kandidatus net nekalbu… kažkokie įtartini ir nematyti veikėjai, turbūt gyvenime Mažeikiuose nebuvę.

 12. aušra parašė:

  PALAIKYKIM RIMKIENĘ ji mūsų geresnio gyvenimo pradininkė ,saugokim ,kad ją nesuvalgytų kam ji nepalanki…..

 13. JONAS parašė:

  gerai manot ,taip ir yra, Virginija, jus protinga moteris, kaip manot, kada pabus mūsų žmonės(paprasta darbo liaudis)…..

 14. Vardas (privalomas) parašė:

  Oligarku susidejusiu su ldpesnikais siautejimas Lietuvoje.

 15. Buvęs dujų vartotojas parašė:

  Ko taip visi išsigando p.Rimkienės,dalyvavau teismuose dėl dujininko plėšikavimo ir stebėjau kaip jo poziciją visą laiką palaikė savivaldybės teisininkas(vardas rusiškas)?Visiems buvo aišku-kas su kuo….Tik Rimkienė tvirtai gynė nukentėjusių poziciją.Mes už ponią Rimkienę.

 16. Baron Münchausen von Bugenen parašė:

  Lietuvoje nėr profsąjungų – tik buvusieji eksbolševikais, kur tik bepasisuksi. O geras jų gyvenimas kitų sąskaita, ane? Kvailų vokiečių mokesčių mokėtojų sąskaita. Rojus žemėje buvusiesiems ir amžinai valdžioje, ir stambiajame versle.

 17. opaa parašė:

  nupezo tos profsajungos ir idejomis ir amziumi jaunimas kaip tik ir bega nuo ju jiems tik kelti sumaisti Valstybeje…

 18. To Jabbar parašė:

  Tai ko cia verkia del to kodekso? Nori pasirodyt,kad rupinasi?:))

 19. Dzionis parašė:

  Poniai Vilimienei niekas, niekur , niekada nebuna gerai. Tinsta is darbuotoju inasu. Kaip ji gali uzimti dabartines pareigas neturedama absoliuciai jokio pozityvo. Gaila tu zmoniu, kuriems ji atstovauja.

 20. Jabbar parašė:

  Niekas dabar taip pat nedraudžia trumpam laikui priimti naujų darbuotojų ir juos atleisti per 3 mėn. Ir už tai dar gauti iš darbo biržos išmokas (dalinį kompensavimą) taip kad nereikia čia makoronų kabinti.

 21. Ponia Vilimiene parašė:

  neasarojus geriau paskaitinek vakaru saliu darbo kodeksus ir pamatysi,kad jie labai panasus i dabar priimta Lietuvoje. Pasaulis eina i prieki,keiciasi ekonomine aplinka ir visi turi buti lankstus,kad islikti konkurencineje kovoje.Pvz. nedidele imone gauna uzsakyma pastatyti 500 metru tvoros per trumpa laika,jai reikia papildomos darbo jegos trumpam laikui.Jei priemus papildomus zmones negali ju atleisti,turi moketi iseitines,tada imone ju ir nepriims.Rezultate,imone praras uzsakyma,o nedirbantis zmogus praras galimybe padirbeti ir uzsidirbti. Rekia sumazejo atostogu.Ar tikrai? Buvo 28 kalendorines,dabar 20 darbo dienu.Tarkime iseini atostogu kovo pirma,atostogos iki kovo 28 dienos.Dabar 4 savaite po 5 darbo dienas,plius sestadienis,sekmadienis.I darba kovo 29 diena.Kas pasikeite? Svarbu nepraleist progos parekaut ir islikt demesio centre?:))

 22. BE VERSLININKŲ parašė:

  Kol rinksime į savivaldybių tarybas ir seimą VERSLININKUS, nieko daugiau tikėtis ir neverta. Baikim vieną kartą rinkti verslininkus į valdžią, kurie tik ir tvarko savo reikalus, o apie paprastą žmogelį net negalvoje. Apie ką gali diskutuoti milionierius su paprastu žmogeliu – ogi nieko, nes jam terūpi kaip susikrauti sekančius milijonus.

 23. apas parašė:

  Nerinkim kenksmingų žmonių į seimą,o seimą reikalaukim per pusę sumažinti ir tada jie protingiau dirbs.

 24. Vardas (privalomas) parašė:

  kiek atlyginimo gauna profsajungu lyderiai a ? jus nepatikesite… o darbo kodeksas reikalingas.

 25. www parašė:

  Bartkevičius kaip[ verslininkas gina savo interesus.O ką jūs daugiau iš tokio tikėjotės?.Duok Dieve ,kad naujajame seime kuo mažiau būtų verslininkų ir tokių ,kuriuos nuperka ,paperka ,išperka ir t.t. Kiaulės akis užsidėję vėl tokie lys prie valdžios .Nėra žodžių tokiem žmonėm ,kurie balsavo už savus verslus……

 26. Pirmas parašė:

  Musu seimo narys Bartkevicius balsavo UZ jo verslui naidinga darbo kodeksa. Geda visam miestui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto