Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė Seimo statuto pataisas

Seimas priėmė Seimo statuto pataisas, kuriomis nuspręsta mažinti Seimo Pirmininko pavaduotojų skaičių, atsisakyti jiems skiriamų tarnybinių automobilių ir patikslinti parlamente sudaromų komitetų sąrašą.

Pagal priimtus pakeitimus Seimo Pirmininko pavaduotojų skaičius mažės nuo 7 iki 5, jiems ir opozicijos lyderiui taip pat bus panaikinta galimybė turėti tarnybinį automobilį su vairuotoju, kurį galės turėti tik Seimo Pirmininkas.
Naujomis teisės akto nuostatomis nutarta patikslinti parlamente sudaromų Seimo komitetų sąrašą. Pagal pakeitimus vietoj Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto bus kuriami du atskiri – Kultūros ir Švietimo ir mokslo komitetai.
Kultūros komitetas svarstys ir teiks pasiūlymus dėl valstybės kultūros ir visuomenės informavimo politikos formavimo, rengs kultūros ir visuomenės informavimo sritis reglamentuojančių įstatymų, nutarimų ir kitų Seimo priimamų teisės aktų projektus bei pasiūlymus, rūpinsis parama kultūros srityje dirbantiems asmenims ir organizacijoms, atliks Kultūros ministerijos ir kultūros institucijų parlamentinę kontrolę, išklausys ministerijų, visuomenės informavimo ir kitų valstybės institucijų ir įstaigų informaciją bei pranešimus, kaip vykdomi įstatymai ir kiti Seimo priimti teisės aktai, ir kt.
Informacinės visuomenės plėtros komitetą nutarta naikinti ir jo veiklos kryptis prijungti prie Ekonomikos komiteto. Iš viso parlamente veiks 15 Seimo komitetų.
Už naujas nuostatas balsavo 106 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 17 parlamentarų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto