Seimo komitetas nepritarė naujoms PVM lengvatoms

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas bendru sutarimu nepritarė Seimo narių pateiktoms Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms, kuriose buvo siūloma įteisinti naujas PVM lengvatas.

Pasiūlė projektą atmesti

Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 19 straipsnio pakeitimo projektu buvo siūloma knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams vietoj dabar taikomo lengvatinio 9 procentų PVM tarifo taikyti 5 procentų PVM tarifą (šį tarifą taikyti ir knygų, ir neperiodinių leidinių skaitmeninėms versijoms), o šių leidinių leidybai būtino poligrafinio popieriaus ir spausdinimo paslaugų įsigijimui, užuot taikius standartinį (21 procento) PVM tarifą, kaip yra dabar, taikyti lengvatinį 9 procentų PVM tarifą.
Komitetas pasiūlė Seimui šį įstatymo projektą atmesti. Tokį sprendimą parlamentarai argumentavo tuo, kad pasiūlymas dėl lengvatinio PVM tarifo taikymo leidybai būtino poligrafinio popieriaus ir spausdinimo paslaugų įsigijimui bei knygų ir neperiodinių informacinių leidinių skaitmeninėms versijoms neatitiktų 2006 m. lapkričio 28 d. Tarybos direktyvos dėl pridėtinės vertės mokesčio bendros sistemos nuostatų, pagal kurias lengvatiniai PVM tarifai gali būti taikomi tik šioje direktyvoje nurodytoms prekių ir paslaugų grupėms.
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nariai, priimdami sprendimą, įvertino ir galimus valstybės biudžeto pajamų praradimus.

Lengvata nepagrįsta

Komitetas taip pat pasiūlė Seimui atmesti Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 62 straipsnio pakeitimo projektą, kuriuo siūloma leisti atskaityti pirkimo arba importo PVM už lengvuosius automobilius, skirtus vežti ne daugiau kaip 8 žmones (neskaičiuojant vairuotojo), arba nurodytos klasės automobilius, priskiriamus visureigių kategorijai, kurie atitinka naujos transporto priemonės sąvoką ir kurių vertė (įskaitant PVM) ne didesnė kaip 121 tūkst. litų.
Komiteto sprendimą lėmė tai, kad siūloma PVM lengvata sudarytų prielaidas nevienodoms konkurencinėms sąlygoms tarp ūkio subjektų, pasiūlymas nėra ekonomiškai pagrįstas, o valstybės biudžetas per metus netektų reikšmingos PVM pajamų dalies – apie 60 mln. litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto