Ar pagrįstos investicijos šilumos gamybai Mažeikiuose?

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Trečiadienį Seimo narys Kęstutis  Bartkevičius kreipėsi į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją bei Mažeikių rajono savivaldybę, prašydamas išsiaiškinti dėl UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ numatomų papildomų investicijų dujinių katilų ir vamzdynų rekonstrukcijai, pritaikant kūrenti skystąjį kurą, pagrįstumo ir teisėtumo.
Pasak parlamentaro, atsižvelgiant į tai, jog pagal teisės aktų nuostatas investicijų derinimo, jų pagrįstumo vertinimas yra Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos kompetencija, Komisijos prašoma įvertinti, ar numatytos investicijos yra pagrįstos ir būtinos, ar nepažeidžia viešojo intereso, užtikrina vartotojų teises ir jų teisėtus lūkesčius dėl energetikos įmonės dujų kainų, tarifų teisingumo ir jų taikymo tvarkos.
„Noriu pažymėti, kad siekiant užtikrinti į Klaipėdą atplaukusio Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo (SGD) būtinąją veiklą, technologinį pajėgumą, reikalinga nuolat ir efektyviai patenkinti gamtinių dujų poreikį Lietuvos Respublikoje. Tokiai veiklai užtikrinti ir numatytos įstatymo nuostatos dėl SGD terminalo gamtinių dujų tiekimo pirmumo tvarka valstybės reguliuojamai elektros energijos ir (ar) šilumos energijos gamybai, todėl kompetentingų institucijų prašau įvertinti, kokiais būdais galėjo būti efektyviausiai išsprendžiamos Mažeikių rajono savivaldybės šilumos ūkio problemos, reikalaujančios papildomų investicijų“, – savo veiksmus argumentavo K. Bartkevičius.

 

14 Atsakymų į “Ar pagrįstos investicijos šilumos gamybai Mažeikiuose?”

 1. Mokėtojas parašė:

  Taip taip, vis gerinam, vis investuojame „žmonių labui“, tačiau kažkaip šiluma nepinga… Tai gal dėl kokių kitų priežasčių vis naujų investicijų reikia – gal yra interesas tik tuos pinigus „įsisavinti“ (čia toks labai taiklus socialdemokratiškas posakis), o naudos – kad tai šilumą atpigintų – „naaa, žinote, tai dabar nelabai įmanoma dėl hmmm… objektyvių priežasčių“.

 2. NARYS parašė:

  POLITIKA PURVINAS DALYKAS, SEIMO NARIUI DABAR LABAI LENGVA APSIMESTI IR KELTI KLAUSIMUS KAS ? DĖL KO ? KODĖL ? O JEIGU BŪTŲ IŠSIPILDĘS NORAS PALEISTI KATILINĘ VIEN ANT GAMTINIŲ DUJŲ, BŪTUME DABAR ŽIAUKČIOJE.

 3. Ali Baba parašė:

  Svarbu, ne kas pasirašė, bet kas iš Mažeikių atstovų buvo Intergas akcininkai.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Fakelą uždegęs Prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas mažeikiškiams pabrėžė, jog gamtinės dujos – civilizacijos ir kultūros požymis. Kada tapsime civilizuotesni, iškilmių metu taip ir nebuvo atsakyta.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Sutartis tarp UAB,,Intergas ir UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ saugoma po devyniais užraktais , bet ją turėjo pasirašyti Jonas Jurkus. Didžiausią naudą iš tokios sutarties pasirašymo turėjo UAB,,Intergas“ ir tikriausiai Kęstutis Bartkevičius bei V.Džiugelis.Kiekvienas šilumos vartotojas per metus sumoka po175Lt už UAB „Mažeikių šilumos tinklai“galimybę turėti (ne vartoti) gamtines dujas kaip rezervinį kurą. Kiek iš tų 175Lt atseikėjama(-jo) (jei atseikėjama )K. Bartkevičiui ir V.Džiugeliui , kol kas nežinoma. Jei UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ pradės naudoti vietinį biokurą šilumai gaminti, gal sužinosime.Pagal J.Jurkaus veiksmus atrodo , kad ne jis prisidėjo prie tokios sutarties pasirašymo , o kažkas kitas iš partinių šulų , kurie dabar nebeturi galimybių pastatyti J.Jurkų į „vietą“.

 6. p. JURKAU parašė:

  Jūsų žiniai, butų gyventojams šilumos kaina yra 21,42 ct/kWh, o ne 19,65. Ko Jūs rodot kainą be PVM? Juk mes jį sumokame, mes ne įmonė, ir sumokėto PVM niekas negrąžina. Pagal Jūsų logiką, degalinėse kuro kaina būtų rašoma 2,30 lt/ltr, bet kai ateitum į kasą susimokėti, pasakytų : dar reikia sumokėti akcizą, PVM, mokėkite 4,60 lt/ltr. Gerai, kad galite kūrenti biokuru, bet žmonėms nuo to kaina nemažėja, o tik MŠT pelnas didėja…

 7. mažeikietis parašė:

  p.Jurkau, primename , kad UAB,,Intergas,,2,62 mln.LT. sumoka ne šilumos tinklai, o vartotojai. Įdomu kas tokią sutartį pasirašė, kad mokame už nieką…………..

 8. JONAS JURKUS parašė:

  UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ užsakymu UAB „Ekotermija“ 2014 metais atliko „Biokuro panaudojimo šilumos gamybai Mažeikiuose galimybių studija“ (Nr. S2014/06/02), kurioje nurodoma, kad atsisakius gamtinių dujų naudojimo, trūkstamą šilumos energijos kiekį gauti gaminant krosniniu kuru, kintamąsias sąnaudas papildomai būtų galima sumažinti iki 3,5 mln. Lt per metus. 2014 metais kovo mėn. pradėti eksploatuoti nauji 2 po 5 MW galingumo biokuro katilai su 2 MW kondensaciniu ekonomaizeriu, kas leidžia 97% šilumos pagaminti naudojant vietinį biokurą. 2015 metais planuojama pakeisti dar 2 susidėvėjusius šilumos gamybos katilus naujais biokuro katilais, kas leis nuo 2015/2016 m. šildymo sezono pradžios užtikrinti šilumos gamybą vien biokuru.
  Už galimybę turėti (ne vartoti) gamtines dujas kaip rezervinį kurą UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ per metus turi sumokėti UAB „Intergas“ 2,62 mln. Lt., todėl remiantis UAB „Ekotermija“ atlikta studija ir siekdama apginti 14 930 šilumos vartotojų viešąjį interesą – atpiginti šildymo kainą Mažeikių rajono vartotojams 1-1,5 ct. už 1 kWh, Mažeikių rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinta 230 tūkst. Lt. investicija dujinių katilų ir vamzdynų rekonstrukcijai, pritaikant katilus kūrenti ne tik dujomis, bet ir krosniniu kuru. Rekonstrukcija jau atlikta, jai išleista 189 tūkst. Lt. (be PVM). Minėta investicija yra vienkartinė.
  Mažeikių katilinė pilnai paruošta ir pradėjo šildymo sezoną biokuru.
  UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ tiekia šilumą 14 930 vartotojų, UAB „Intergas“ transportuoja gamtines dujas 80-čiai vartotojų.
  UAB „Mažeikių šilumos tinklai“, vykdydama Lietuvos Respublikos Prezidentės, Seimo pirmininkės, Premjero, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos reikalavimus piginti šilumos kainą, jau daugelį metų plečia biokuro, kaip vietinio ir pigaus kuro panaudojimą, kas leido ženkliai sumažinti šilumos kainą iki 19,65 ct./kWh. Siūlyčiau gerb. semo nariui padėti mums ginti VARTOTOJUS pagarbiai Jonas Jurkus

 9. Nuomonė parašė:

  Dar reikia priminti, kad buvo didelis noras Šilumos tinklus 100 proc. „pasodinti“ ant gamtinių dujų, nes Intergas investavo didelius pinigus, o jiems reikėjo didelių vartotojų. Mažeikių mieto gyventojai, dėka kai kurių jų išrinktų politikų (Intergas vietinių atstovų), būtų tapę vieni iš brangiausiai mokančių už šilumą.
  Kyla klausimas, ar tikrai Bartkevičius gina vartotojų (jo rinkėjų) interesus ?

 10. Daiva Šideikienė parašė:

  2007m. birželio mėnesį Mažeikiuose buvo uždegtas gamtinių dujų fakelas, o UAB ,,Intergas’’ buvo įsispareigojusi savo sąskaita ir rizika atlikti dujotiekio į Mažeikių miestą statybos darbus. Dauguma mažeikiečių įsiminė sparnuotąją frazę „Mažeikiai be gamtinių dujų, Mažeikiai – be ateities“ tačiau daugiabučių namų gyventojai liko suskystintų dujų varotojais.
  Mažeikiuose mokama kaina už gamtines dujas – didžiausia Lietuvoje, tą nulėmė tai, jog privatus investuotojas nutiesė dujotiekį už kurį visi šilumos vartotojai sumoka apie 3-4 mln. per metus , ir net dujų tiekti nereikia. 2013m. UAB ,, Intergas ‘‘gamtines dujas skirstė tik 62 Mažeikių rajono buitiniams vartotojams ir 19 nebuitinių vartotojų.
  Seimo narys K.Bartkevičius galėtų kreiptis ir į kitas institucijas dėl gamtinių dujų atvedimo į Mažeikius ir UAB ,,Intergas‘‘ įsipareigojimų nevykdymo, ar tos investicijos buvo būtinos ir nepažeidė viešo intereso, užtikrinant vartotojų teises ir jų teisėtus lūkesčius. Pažymėtina tai ,kad
  Tarybos nariai A.Tenys, I.Macijauskienė, L.Nagienė, V.Bugnevičius, G.Šmaižys, D.Jarmantavičius, S.Mačys, J.Čejauskienė patvirtino , kad MAŽEIKIŲ MIESTUI PAKAKO ŽEMŲ PARAMETRŲ DUJOTIEKIO.

 11. Vardas (privalomas) parašė:

  Geriau paviešintų sutartį tarp UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ su UAB „Intergas“ dėl dujų tiekimo , kuri buvo pasirašyta , kai Kęstutis Bartkevičius buvo Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narys ir mero V.Džiugelio pavaduotojas .Tada taptų aišku , kodėl Seimo narys Kęstutis Bartkevičius kreipėsi į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją bei Mažeikių rajono savivaldybę, prašydamas išsiaiškinti dėl UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ numatomų papildomų investicijų dujinių katilų ir vamzdynų rekonstrukcijai, pritaikant kūrenti skystąjį kurą, pagrįstumo ir teisėtumo.

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Šioje sistemoje Mažeikiuose butų gerai didelė kontrolė!

 13. To dar parašė:

  Tu turbūt vienas iš tų, kurie prieš tris savaites rėkė, kad butuose šalta ir, kad kuo greičiau būtų paduota šiluma. Dabar kaip orai atšilo, rėki, kad Jurkus kaltas. Tu atsisakyk centrinio šildymo ir kūrenkis su buržuike, tada niekas nebus kaltas.

 14. dar parašė:

  Mažeikiuose tas negimė,kad sustabdytų jurkaus norus pralobti Mažeikiškių gyventojų sąskaita,kad ir dabar lauke 8 laipsniai šilumos,o kambary 25 laipsniai,tai matot ką daro jurkus su stankum ir dar garsinasi internete,kad reguliuoja šilumą visuose Mažeikių namų šilumos centruose, o yra sakoma ,kad temperatūra automatiškai reguliuojama pagal lauko temperatūrą,nesąmonė,juk matom kaip atidarinėti langai, ŠILDOM LAUKĄ IR UŽDIRBINĖJAM JURKUI MILIJONUS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto