Senamiesčio gatveles tvarkys po garantinio laikotarpio

Iš Mažeikių miesto ruošiasi išsikraustyti vandentvarkos projektą vykdę darbininkai. Po keliskart nukeltų darbų pabaigos gyventojai skundžiasi: nors iš projekto sulaukė naudos, tačiau liko suniokotos jų gatvelės.
Valdininkai tikina rangovų taip lengvai nepaleisią.


PROJEKTO
ĮGYVENDINTOJAI
PRIDARĖ ŽALOS
Bendrovės „Mažeikių vandenys“ užsakymu Mažeikių senamiestyje pakloti vandentiekio ir kanalizacijos vamzdynai.
Ne kartą nukėlus darbų pabaigą, bendrovės direktoriaus pavaduotojas Vytautas Mažeikis „Santarvę“ patikino, kad rangovai iš miesto jau ruošiasi išsikraustyti. Sutartis baigiasi spalio pabaigoje.
Mažeikiškiai sutinka, kad vandentvarkos projektas buvo naudingas. Tačiau guodžiasi, kad projektą įgyvendinę darbuotojai pridarė žalos.
Vakarų gatvės seniūnas Rimvydas Buta „Santarvei“ apgailestavo, kad buvo suniokotas taip ilgai gyventojų lauktas asfaltas.
„Perkasus gatvę, buvo važiuojama sunkiąja technika – gabeno smėlį, dirbo kitus darbus. Įlenkė asfaltą, liko duobės. Tą vietą, kur darbininkai perkasė, gražiai užasfaltavo. O mūsų gatvėje pasekmės taip ir liko. Neilgoje gatvelėje atsirado ir mažesnių duobių,“ – pasakojo vyriškis.
Mažeikiškis stebėjosi, kad Žemaitės gatvėje sunkiojo transporto paliktas duobes rangovai užtaisė, o mažoje kaimyninėje gatvelėje paliktos netvarkos likviduoti nenori.
Gatvelės gyventojų atstovas pasakojo, kad anksčiau rinko parašus ir kreipėsi į Savivaldybės administraciją, prašydami uždrausti sunkiasvorio transporto eismą – esanti per plona gatvės danga. Tačiau transporto problemas sprendžianti komisija tokio pageidavimo nepatenkino.

DUOBĖS –
DĖL APLINKKELIO
Nujausdami tokią valdininkų poziciją, į Savivaldybės administraciją takų nemina M. Jankaus gatvės gyventojai. Į redakciją užsukęs Matas taip pat pasakojo apie sunkiasvorio transporto sugadintą ploną asfaltą.
„Mūsų gatvėje asfaltas padengtas ant paprasto žvyrkelio – po apačia nėra net skaldos. O sunkiasvoriai automobiliai visą mūsų asfaltą išlaužė, suskilinėjo jis kaip senas lakas. Kai imi su pirštais asfaltą, po mažą lopinėlį gali nuardyti visą gatvę,“ – demonstruodamas iliustracijas kalbėjo mažeikiškis.
Vyriškis pasakojo, kad senąją gatvės dangą gadino ne tik vandentiekį tiesę darbininkai. Plonam asfalto sluoksniui bėdos pridarė ir maža gatvele miestą kirsdamas sunkiasvoris transportas. Tokį maršrutą automobiliai rinkosi, uždarius V. Kudirkos gatvę.
Vyras stebėjosi, kaip valdininkai nemato elementarių trūkumų. Vandentvarkos projektą vykdę darbuotojai iškastas vietas užtaisė tvarkingai, asfaltas laikysis, tačiau suskilinėjęs senasis asfaltas smegs.
„Kodėl valdininkai kartu negali sutvarkyti gatvių?“ – teiravosi ne vienas senamiesčio gatvelių gyventojas.

LAUKS BROKO
Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa „Santarvę“ patikino visų gatvelių būklę žinantis. Tačiau dėl apgadintų gatvių dangos projektą vykdžiusių darbuotojų nekaltino.
„Gal suskilinėjo labiau, tačiau gatvių nesugriovė. Tos gatvės yra mūsų ir bus prižiūrimos bendra tvarka. Paprasčiausiai atvažiuosime ir užtaisysime gatveles,“ – valdininkas užsiminė apie artimiausius darbus.
A. Žiulpa „Santarvę“ informavo, kad didesnių darbų neplanuojama, kol nepasibaigs garantinis projekto darbų atlikimo laikas. Jeigu kitą mėnesį objektai bus atiduoti eksploatuoti, atsiradus įdubimų, rangovus bus galima „klibinti“.
„Lygiai taip pat buvo su Vytauto gatve. Žiemą labai įdomiai „išdygo“ šuliniai į viršų, kaip rangovai sakė. O realiai šuliniai liko vietoje, tačiau nusėdo visa gatvės danga. Turėjo ištaisyti,“ – pasakojo skyriaus vedėjas.
A. Žiulpa priminė: jeigu šiemet ant senamiesčio gatvelių uždėtų viršutinį sluoksnį, jis paslėptų rangovų paliktą galimą broką.

PROJEKTAI – IR RAJONE
Praėjusią savaitę vietos valdžios bei projektą vykdančių bendrovių atstovai važinėjosi po senamiesčio gatveles – apžiūrėjo, kaip atlikti darbai ir kokia paliekama aplinka.
Bendrovės „Mažeikių vandenys“ direktoriaus pavaduotojas V. Mažeikis „Santarvę“ patikino, kad didesnių priekaištų negauta.
„Kad kelkraščius sutvarkytų, kad žmonėms įvažiavimai būtų tvarkingesni. Vienu žodžiu, „sukultūrinti“. Bet dėl tinklų, dėl kelių atstatymo – viskas gerai,“ – tvirtino pašnekovas.
V. Mažeikio teigimu, vandentvarkos projekto darbai baigiami ir Viekšniuose. Vandentiekio bei kanalizacijos vamzdynai jau pradėti tiesti Plinkšėse, Sedoje bei Bugeniuose.
„Truputį darbai buvo pristabdyti. Kadangi turime gana stiprų techninį prižiūrėtoją, jis neleidžia, ūkiškai kalbant, „chaltūrinti“. Tačiau skundų sulaukiame daug mažiau nei sulaukdavome iš mažeikiškių. Miestiečiai įsivaizduoja: pakloji vamzdį ir jau rytoj gatvėje turi būti asfaltas,“ – taip V. Mažeikis įvertino senamiesčio gatvelių gyventojų skundus.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Savivaldybės specialistai teigia, kad gruntas turi susigulėti – tada gatves sutvarkys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto