Sengirės fondas: 10 patarimų, kaip nepakenkti miško gyventojams

„Rytinis pokalbis“. Vaizdas iš dokumentinio filmo „Sengirė“. Nuotrauka
iš Sengirės fondo archyvo

Miškas visada buvo atgaiva gamtos mylėtojams, norintiems bent trumpam ištrūkti iš miesto šurmulio. Tačiau karantino metu žmonės mišką atrado iš naujo: pajutę, jog medžių apsuptyje galima atgauti vidinę ramybę ir pasisemti jėgų šiuo neramiu laikotarpiu, žmonės būriais ėmė plūsti į gamtą.
Daugeliui lankymasis miške jau spėjo tapti nauju įpročiu, kuris, tikėtina, išliks net atšaukus karantino apribojimus. Tačiau ar savo buvimu miške žmonės nepakenks jo nuolatiniams gyventojams?

Aktualu visiems gamtai neabejingiems žmonėms

Miškas – tai erdvė atrasti save, vieta prisiminti tikrąsias vertybes, sugrįžti prie natūralumo. Tačiau šis trapus pasaulis yra nepaprastai paveikus žmogaus įtakai, taigi tai, koks jis išliks ateities kartoms, priklausys nuo veiksmų, kurių bus imtasi šiandien.
Dėl šių priežasčių buvo įkurtas Sengirės fondas, siekiantis paskatinti visus gamtos mylėtojus „suremti pečius“ ir išsaugoti retą bei nykstantį gyvosios gamtos palikimą.
„Kiekvienas miško lankytojas tėra svečias šioje sudėtingoje ekosistemoje, taigi atsakomybė nesutrikdyti nuolatinių gyventojų ramybės krinta ant jų pečių“, – sako Mindaugas Survila, „Sengirės“ filmo režisierius bei Sengirės fondo iniciatorius.
Žmogus yra mitybos grandinės viršūnėje, taigi, šiam pasirodžius miške, daugelis gyvūnų nuo jo slepiasi: šliaužia, skrenda, ropoja ar kitaip stengiasi išvengti neatpažįstamo „plėšrūno“. Girių gyventojai negali atskirti kas – medžiotojas ar gamtosaugininkas – įžengė į jų teritoriją, tad abiejų bijo ir vengia vienodai.
„Mišku galima džiaugtis, gauti visą jo teikiamą naudą, mėgautis suteikiama ramybe, tačiau, mokant tinkamai suprasti tam tikrus ženklus, apsilankymas miške gali tapti dar įdomesnis, o jo gyventojai gali lengviau atsipūsti, nes nebus trukdomi, ypač pavasarį bei vasaros pradžioje – veisimosi laikotarpiu.“
Šiuo metu M. Survila kartu su komanda intensyviai ruošiasi Sengirės fondo pristatymo visuomenei renginiui, kuris įvyks gegužės 7-ąją. Renginį bus galima stebėti gyvai socialiniame tinkle „Facebook“. Į atidarymo renginį kviečiami visi gamtai neabejingi žmonės.

Šiuo metu M. Survila kartu su komanda intensyviai ruošiasi Sengirės fondo pristatymo visuomenei renginiui, kuris įvyks gegužės 7-ąją. Renginį bus galima stebėti gyvai „Facebook“ socialiniame tinkle. Į atidarymo renginį kviečiami visi gamtai neabejingi žmonės.

Patarimus, kaip teisingai elgtis miške, skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto