Seniūnijose – dvidešimt naujų etatų

Seniūnijos, prižiūrėdamos viešąsias erdves, susiduria su darbuotojų trūkumu. Nuotr. iš redakcijos archyvo (ELTA)

Seniūnijose steigiama dvidešimt papildomų etatų, biudžetui per metus jie kainuos apie ketvirtį milijono eurų. Į naujas darbo vietas bus priimami žmonės, kurie padės tvarkyti viešąsias erdves, atlikti įvairius pagalbinius darbus.
Seniūnijoms pastaraisiais metais vis sunkiau sekasi prižiūrėti savo teritorijas: mažėja joms padedančių bedarbių, dėl pandemijos porai metų buvo sustabdytas atidirbimas už pašalpas. 
Seniūnai įsitikinę, kad papildomi etatai leis nudirbti daugiau ir kokybiškesnių darbų, nes laikinai dirbantys žmonės atsakomybės nejaučia.  

Etatų klausimą Tarybos komitetuose svarstę politikai pritarė jų steigimui, tačiau kai kurie pasigedo konkretesnio jų skaičiaus pagrindimo. 

Etatų dvidešimčia daugiau

Savivaldybės pateiktais duomenimis, šiuo metu kaimiškose seniūnijose yra 80,25 etato. Jose dirba  16 valstybės tarnautojų, 23 specialistai, 31 – darbininkas ir valytojas. Kapinių ir pirčių prižiūrėtojų etatai (10,25) yra numatyti tik sezoniniams darbams.

Savivaldybės tarybos komitetai jau pritarė seniūnijų prašymui įsteigti papildomus dvidešimt etatų, tad tikėtina, kad ir Tarybos sprendimas bus palankus. Kaimiškosios seniūnijos papildomai prašo 15,5 etato: Laižuvos seniūnija – pusantro, kitos – po du. Mažeikių seniūnija pasipildytų keturiais  etatais.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijoje didžiausias leistinas valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių skaičius paskutinį kartą buvo koreguotas prieš porą metų – 2020 m. vasario mėnesį – jis šiuo metu yra 319. Dėl papildomų etatų seniūnijose įvedimo jį numatyta padidinti iki 339 pareigybių.   
Savivaldybės administracijos Teisės ir personalo skyriaus vedėjas Michail Norbutas, politikams pristatydamas sprendimo projektą, priminė, kad 2020 metais seniūnijos pageidavo net 32 naujų pareigybių, tačiau buvo nuspręsta, jog tinkamai atlikti priskirtas funkcijas pakaks ir trylikos.

Pagalbininkų mažėja

Seniūnų nuomonę politikams išsakiusi Šerkšnėnų seniūnė Alina Čekienė paaiškino, kad toks bendras jų prašymas atsirado ne iš gero gyvenimo. Sudėtinga situacija tvarkant viešąsias erdves susidarė dėl to, kad seniūnijose bedarbiai nebeatlieka visuomenei naudingų darbų, kuriuos turėdavo atlikti atidirbdami už pašalpas, gerokai mažiau sulaukiama pagalbininkų pagal Užimtumo didinimo programą – lyginant su 2016 metais, daugiau nei 6 kartus sumažėjo pagal ją skiriamų laikinų darbų vietų.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto