Senoje nuotraukoje – Buknaičių mokyklos pedagogai

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Kitų metų vasario 21-ąją šiai fotografijai sukaks trisdešimt metų. Joje užfiksuota tuometinės Buknaičių devynmetės mokyklos Šimtadienio šventė ir dalis joje dalyvavusių mokytojų.

Auklėtinius prisimena

Šią nuotrauką prisiminė ir viename interneto socialinių tinklų pasidalijo šioje mokykloje lietuvių kalbos mokytoju dirbęs Vytautas Malūkas: jis – pirmas iš dešinės.
Mažeikiškis pasakojo, kad 1989 metais Buknaičių devynmetė dar tebebuvo įsikūrusi vadinamojoje senojoje mokykloje – raudonų plytų dviaukščiame pastate prie Mažeikių–Ežerės kelio. Į tą pastatą 1933 metais mokyklą įleido valsčiaus viršaitis Augustas Venckus.
Čia mokykla išbuvo iki 1998 metų.
Nuotraukoje užfiksuotas 53-osios devintokų laidos Šimtadienis: šios klasės auklėtoja – trisdešimt metų Buknaičių mokykloje išdirbusi matematikos mokytoja Marija Muračiovienė-Tamašauskienė: ji nuotraukoje – antra iš dešinės.
„Labai gerai prisimenu šios savo laidos auklėtinius – jų turėjau vienuolika. Tai – puiki, draugiška ir kūrybinga klasė, joje buvo daug gerai besimokančių vaikų“, – teigė pašnekovė.
Vytautas nelabai prisimena, kas šios nuotraukos autorius – renginius mokykloje įprastai fotografuodavo jis, o kadangi toje nuotraukoje yra pats, fotoaparato mygtuką paspaudė kažkas kitas.

Studijavo Maskvoje

V. Malūkas puikiai prisimena tuometinius savo kolegas: pirmoji iš kairės – vienintelė iš tos kompanijos jau Anapilin išėjusi pradinių klasių mokytoja Ona Jakutienė. Antroji – buvusi ilgametė Mažeikių 1-osios vidurinės mokyklos (dabar Merkelio Račkausko gimnazija) rusų kalbos mokytoja, bibliotekai vadovavusi Gražina Ligeikienė – šiemet jai sukanka 87-eri metai. Buknaičiuose pedagogė taip pat vadovavo bibliotekai, prireikus pavaduodavo kolegas – dėstė rusų kalbą, geografiją.
„Mokiniai neatsitiktinai mokytoją vadino „Lomonosovu“ – 1952–1957 metais ji studijavo garsiajame Maskvos Michailo Lomonosovo universitete ir grįžo su rusų kalbos ir literatūros specialistės diplomu. Mes patys savo kolegę vadinome „vaikščiojančia enciklopedija“, nes buvome sužavėti jos begaline erudicija ir apsiskaitymu“, – prisiminė V. Malūkas.
Pačiame nuotraukos centre sėdi istorikas, ilgai Buknaičių mokykloje ir anglų kalbą dėstęs, dabar JAV gyvenantis Romualdas Valančius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto