Sergamumas COVID-19 liga mūsų rajone – banguojantis reiškinys

Nuotr. iš SAM archyvo

Epidemiologai konstatuoja: Mažeikių rajone stebimas nežymus atvejų ir protrūkių kreivės kilimas.
Kad situacija pastarosiomis savaitėmis yra banguojanti, rodo ir Statistikos departamento skelbiami duomenys.

Rodikliai blogėja

Mažeikių rajonui gruodžio 2 d. pavyko ištrūkti iš Lietuvos sergamumo žemėlapio juodosios zonos, į kurią patenkama, kai sergamumas savivaldybėse per pastarąsias 14 dienų viršija 500 naujų atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų, arba teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 dienas viršija 10 proc.
Iki šiol rajonui pavyksta išsilaikyti koronaviruso infekcijos atžvilgiu švelnesnėje zonoje – raudonoje, kurioje yra tik 12 šalies savivaldybių. Tik dėl teigiamų tyrimų dalies penktadienį Mažeikių rajonas ir vėl buvo nuspalvintas juodai – vienai dienai.
Statistikos departamento pirmadienį pateiktais duomenimis, COVID-19 liga serga 182 Mažeikių rajono gyventojai – 24-iais daugiau nei prieš savaitę. Smuktelėjo ir kiti sergamumą apibūdinantys rodikliai. Naujų atvejų per 14 dienų rodiklis, tenkantis 100 tūkst. gyventojų, yra 400. Septynių dienų naujų atvejų paros vidurkis – 16, trimis daugiau, nei buvo ankstesnę savaitę. Didesnė nei ankstesnę savaitę ir teigiamų tyrimų dalis – ji sudaro 9,4 proc.

Daugėja ir protrūkių

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento Mažeikių skyriaus duomenimis, praėjusią savaitę Mažeikių rajone registruoti šeši COVID-19 ligos protrūkiai: po du –ugdymo įstaigose ir prekybos srityje, po vieną – gamybos srityje ir vieną – po renginio.
Prieš tai buvusią savaitę protrūkių registruota perpus mažiau – ir visi jie kilo ugdymo įstaigose.
Dėl prastėjančios epidemiologinės situacijos daugėja ir žmonių, kuriems privaloma izoliuotis.
Pirmadienio duomenimis, privalomoje izoliacijoje buvo 757 asmenys – keliautojai ir sąlytį su teigiamu COVID-19 turėjusieji, jų yra pusantro šimto daugiau, nei buvo ankstesnę savaitę.

Vienų mažėjo, kitų daugėjo

Epidemiologinės situacijos analizė rodo ir užsikrėtimų „kilmės“ pakitimus. Trimis procentais padidėjo ir 44 proc. siekia visi per savaitę užfiksuoti nauji atvejai, kai užsikrėtimo aplinkybės nežinomos. Asmenys nurodo, kad su sergančiais kontakto neturėjo, į užsienį išvykę nebuvo, su grįžusiais iš užsienio nebendravo.
Trečdalis užsikrėtimų – šeiminiai. Lyginant su ankstesne savaite, tris kartus padaugėjo užsikrėtimų darbe arba jame užsikrėtė kas dešimtas naujai susirgęs asmuo.
Užfiksuoti įvežtiniai atvejai iš Vokietijos Federacinės Respublikos ir Švedijos Karalystės.
Perpus sumažėjo užsikrėtimų vaikų ugdymo įstaigose – tokie susirgimai sudaro 5,4 proc. per savaitę nustatytų naujų atvejų. Gydymo įstaigose šis procentas liko panašus – yra 2,7 proc.
Po ilgos pertraukos užfiksuoti pirmieji susirgimai, kurių užsikrėtimo šaltinis – renginys.
Visas straipsnis – trečiadienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Sergamumas COVID-19 liga mūsų rajone – banguojantis reiškinys”

 1. Ižsylavinias parašė:

  Čę ir durnam ant plogčios žemies aižkų kat čę ira mielagistę ir tyk mias ižsylavinia pilečęj tai suprantam.

 2. Sigis parašė:

  Per teik laika jau ir dornam turietom but aisko, kad ce yr veskas rezisura, skaice is uora pritraukte, testai tei patys ruoda ir delta ir omikruoni ir gripa 😂😂
  Oi zurnaliugas bus su jumis iduome

  1. Sigiui parašė:

   Gerai, kad nors prisipažįsti, jog esi durnas :-)

 3. Anonimas parašė:

  Per praėjusią savaitę mirė du covid virusu sirgę mažeikiškiai. Šiuo metu organizuoti kažkokius renginius, susitikimus, konferencijas ar seminarus yra nusikaltimas.

  1. to anonimas parašė:

   ponui anonimui matau su galvele visai negerai, paskaicius jo komentarus matos kad korone padare savo itaka sitai personai..jau tiek ponas tusciagalvis serga svetimomis ligomis. manau mazai kam idomi tavo ta susikta statistika, nebent tokiem pat kaip ir pats esi

   1. Anonimas parašė:

    Su galvele negerai tiems, kurie paprasčiausio teksto nesugeba parašyti be klaidų.

 4. Gal ir aš ten buvau parašė:

  Po kokio renginio protrūkis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto