Sergamumas mažėja, bet atsipalaiduoti dar per anksti

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenys leidžia teigti, kad gripas ir kitos ūmios virusinės kvėpavimo takų infekcijos (ŪVKTI) pamažu atsitraukia.

Sergamumas mažėja

Lyginant pastarųjų savaičių duomenis, akivaizdu, kad Lietuvoje bendras susirgimų skaičius sumažėjo, susirgusiųjų COVID-19 liga taip pat gerokai mažiau. Praėjusią savaitę epideminis sergamumo lygis registruotas 10-yje šalies savivaldybių (prieš tris savaites – 34).

Šalyje buvo registruoti 3 mirties nuo gripo atvejai, iš viso per šį sezoną – 19.

Mūsų rajone vasario 19–25 d. sergamumas sumažėjo iki 875,52 atvejo 100 tūkst. gyventojų, ankstesnę savaitę rodiklis buvo 919,87. Bendras susirgimų atvejų skaičius sumažėjo nuo 477 iki 454, COVID-19 ligos atvejų skaičius – nuo 3 iki 1.

Rajone po truputį mažėja ir susirgusiųjų gripu – praėjusią savaitę buvo registruota 14 naujų gripo atvejų (savaite anksčiau – 20).

Į Regioninę Mažeikių ligoninę dėl gripo ir ŪVKTI kreipėsi 11 asmenų, hospitalizuotų ligonių nebuvo.

NVSC ragina neatsipalaiduoti

Nors sergančiųjų kelias savaites iš eilės mažėja, tačiau gripo sezonas dar nesibaigė ir paprastai tęsiasi iki gegužės pabaigos (20-osios metų savaitės).

NVSC specialistai ragina ir toliau kruopščiai laikytis higienos taisyklių: plauti rankas, jei nėra galimybės nusiplauti – jas dezinfekuoti; vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas; laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo – prisidengti burną ir nosį vienkartine servetėle.

Pajutus į peršalimą panašius simptomus (gerklės ar galvos skausmą, nosies užgulimą ar slogą ir kt.), geriau likti namuose arba dirbti iš namų ir kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto