Sergančiųjų gripu mažeikiškių daugėja

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šiuo metu gripo epidemija paskelbta jau dvidešimtyje savivaldybių. Nors Mažeikių savivaldybė į šį sąrašą nepatenka, tačiau mūsų mieste sergančiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis sparčiai daugėja.

Daugiausia serga vaikai

5 savaitę (sausio 30–vasario 5 d.) Telšių apskrities sergamumo rodiklis siekia 147 atvejus 10 tūkstančių gyventojų, mūsų rajone – 149. Iš viso minėtomis peršalimo ligomis sirgo beveik 820 rajono gyventojų, iš jų gripu – dešimtadalis.
Daugiausia gripu serga vaikai iki 17 metų amžiaus.
Didžiausias sergamumas apskrityje pastebimas Plungės rajone – 10 tūkst. gyventojų tenka per 184 atvejus tokių susirgimų.

Svarstoma dėl epidemijos

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad gripo epidemija skelbiama, kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc.
Mažeikių rajono Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė neatmeta galimybės, kad dėl didelio sergamumo ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis gripo epidemija gali būti skelbiama ir mūsų rajone. Tuo labiau kad daug tokių susirgimų atvejų yra ugdymo įstaigose.

3 Atsakymai į “Sergančiųjų gripu mažeikiškių daugėja”

  1. greit parašė:

    ryt poryt, epidemija bus ir čia

  2. as parašė:

    o kiek dar nesikreipianciu yra,galetu skelbt ta karantina.

  3. Svecias parašė:

    Kol apstvarstys, gripas ir praeis su visom komplikacijom. Vaikai neidomus, kas siltai sedi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto