Šerkšnėniškių Kalėdos papuoštos pačių gamintomis grožybėmis

Autoriaus nuotrauka

Kalėdų ir Naujųjų metų jau laukia ir šerkšnėniškiai: parvežta ir papuošta žaliaskarė, įvyko ir jos įžiebimo šventė, Kultūros centre dar vyks kalėdinės eglutės šventė.
Šerkšnėniškiai džiaugiasi, kad šiemet Kalėdų eglė ir jos aplinka papuošta pačių gyventojų padarytais žaislais ir dekoracijomis – visą darbo savaitę vakarais Kultūros centre veikė kalėdinių dekoracijų dirbtuvės.

Kūrybinės dirbtuvės

Idėja sukviesti aktyvius Šerkšnėnų žmones ir padaryti ką nors gero gyvenvietės labui kilo Kultūros centro kultūrinių renginių organizatorei Salomėjai Macijauskienei.
„Noriu sukurti kažką panašaus į aktyvių šerkšnėniškių klubą. Kadangi artėja Kalėdos, nusprendėme, kad pirmas mūsų darbas bus žaisliukų ir dekoracijų gamyba – kodėl mes negalime viską papuošti savos gamybos darbais? Mes labai mylime Šerkšnėnus, o vieni Kultūros centro darbuotojai pridaryti tiek grožybių nepajėgtume, tad į mūsų kūrybines dirbtuves susirinko nemažai šerkšnėniškių“, – džiaugėsi S. Macijauskienė.
Iš pradžių ji parodė savo surinktų idėjų sąsiuvinį – iš ten buvusių pasiūlymų nuspręsta pagaminti spalvingus medinius kalėdinius senius besmegenius.
Medžiagą jiems paruošė ir pristatė medienos darbais užsiimantis šerkšnėniškis Airidas Asauskas, kaladėles varžtais sutvirtino Kultūros centro vadovas Remigijus Kudla, o dekoracijas išdažė vakarais į klubą susirenkančios moterys.

Prisidėjo nemažai žmonių

Trisdešimt senių besmegenių sutūpė aplink Šerkšnėnų Kalėdų eglę – kitas prie jos esančias dekoracijas ir žaislus taip pat gamino patys šerkšnėniškiai. Kad Šerkšnėnai per šventes turėtų gražią žaliaskarę, rūpinosi seniūnija: sidabrinę eglę padovanojo Brigita ir Raimondas Meškauskai, jos atvežimu ir pastatymu pasirūpino Darius Uščinas, Vytautas Svirušis bei kiti vyrai, eglės puošimu užsiėmė patys Kultūros centro darbuotojai.

Autoriaus nuotrauka

„Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį norėtume pasitikti su visu šimtu dekoracijų – išpuoštume visą gyvenvietę. Turint tokius žmones, tikimės, kad šį norą mums pasiseks įgyvendinti“, – teigė R. Kudla.
S. Macijauskienė teigė, kad Kultūros centras nemažai kalėdinių dovanų sulaukė ir iš kitų Šerkšnėnų kaimo gyventojų: Zitos Venclovienės dovanotos eglės šakos iškeliavo į Skuodiškių kaimą, dar vieną eglę padovanojo Asta Kesminienė – ji skirta Rubikams.

Negailėjo vakarų

Laiko kūrybinėms dirbtuvėms nepagailėjo Valentina Vagdarienė, Valerija Norvaišienė, Živilė Skrupskienė, A. Kesminienė, Roma Venclovienė, Nijolė Liegaudienė, Aliona Pocienė, Ilona Miknienė, Gajutė Abelkienė. Organizatorė džiaugiasi jų atsidavimu bendrai idėjai.
„Mums padėti norinčiųjų buvo ir daugiau, bet kai kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali išeiti iš namų – mes jautėme didelį jų moralinį palaikymą ir tikime, kad ateityje prie mūsų klubo prisijungs ir daugiau šerkšnėniškių. Per metus juk yra ir daugiau švenčių, tad puošime savo gyvenvietę ir joms artėjant – taip paįvairinsime žmonių kasdienybę, pritrauksime juos arčiau Kultūros centro gyvenimo“, – kalbėjo S. Macijauskienė.
Teritoriją prie Šerkšnėnų seniūnijos pastato papuošė ir seniūnijos darbuotojai, šventiškai gyvenvietes išdabino seniūnijai priklausančių Plinkšių, Rubikų, Žemalės bei Skuodiškių kaimų žmonės.

Vytautas MALŪKAS

One Reply to “Šerkšnėniškių Kalėdos papuoštos pačių gamintomis grožybėmis”

  1. Šerkšnėniškė parašė:

    Ačiū, tokioms kūrybingoms ir darbščioms Šerkšnėnų moterims. Tik gaila, kad nuotraukose nesimato viso sukurto grožio: jau papuoštos eglės, žibančių dekoracijų ir aplink eglę susibūrusių besmegeniukų… Vakare, kai vėlai grįžtu iš darbo, stabteliu pravažiuodama ir pasigrožiu rankų darbo papuošimais… Labai geras šventinis jausmas apima, nes eglė ir visos dekoracijos pasitinka tik įsukus į Šerkšnėnus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto