Šerkšnėnuose – pirmasis iš Valstybės dienai skirtų renginių

Šerkšėniškiai pirmieji pradėjo Valstybės dienai skirtus renginius. Agnės GRABAUSKAITĖS nuotr.

[nggallery id=403 template=caption]Bėgimas aplink Šerkšnėnus šiemet sutraukė nemažai jaunimo, kuris džiaugėsi proga aktyviai paminėti Valstybės dieną ir smagiai pabūti tarp draugų.


Atbėgo kartu

Sportiniame bėgime dalyvavo 15 žmonių, kurie buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes. 
2–7 metų amžiaus grupėje pirmąją vietą užėmė šerkšnėniškė Fausta Baciūtė.
Iš 8–15 metų amžiaus grupės dalyvių pirmasis atbėgęs keturiolikmetis Arvydas Venclovas pasakojo, kad šiame bėgime tradiciškai dalyvauja jau keletą metų, jam sekasi – pirmasis atbėga nebe pirmą kartą.
„Kadangi nedaug žmonių tebėga, tai visada prisidedu“, – pasakojo jaunuolis, kurio manymu, šis bėgimas yra galimybė pabūti, pabendrauti su kaimo bendruomene bei draugais.
17 ir daugiau metų amžiaus grupėje bėgo tik trys jaunuoliai – Valdas Bučius, Gytis Miknys ir Ugnius Liseckas, kurie nusprendė, kad turi laimėti draugystė, todėl prie finišo linijos visi grįžo vienu metu.


Sunku prisišaukti

Šerkšnėniškiams teisėjauti kasmet padeda Mažeikių sporto mokyklos treneris Algimantas Giedra.
„Šerkšnėnuose esu gimęs ir užaugęs, čia atostogauju, todėl mielai saviems žmonėms padedu“, – pasakojo treneris.
Šerkšnėnų kultūros centro direktorės Violetos Bendės teigimu, toks bėgimas aplink Šerkšnėnus, skirtas paminėtai svarbiai datai, vyksta jau aštuntus metus, o šią idėją inicijavo buvę kultūros centro vadovai.
„Gaila, kad vis sunkiau darosi prisikviesti žmones – kviečiame ir per „Facebook-ą“, ir telefonu, ir susitikę“, – apie organizavimo sunkumus pasakojo direktorė.
Jos manymu, tradicinis bėgimas yra galimybė šią šventę paminėti kartu su jaunimu, nes į kitus minėjimus žmonės renkasi vangiai.
Po bėgimo renginio dalyviai vaišinosi pagalbininkų išvirta žirnių koše, bendravo.

Rajono bendruomenes kviečiame pasidalyti informacija apie tai, kaip jie paminėjo Liepos 6-ąją. Pranešimus ir nuotraukas siųskite el. paštu: santarve.laikrastis@gmail.com

One Reply to “Šerkšnėnuose – pirmasis iš Valstybės dienai skirtų renginių”

  1. Bratka parašė:

    Maladiec Serksnenai ,tak dierzat.O nugaletojams tokiu rungciu spaudziu desine.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto