Šešiolikmetės futbolininkės metus baigė pergalingai

Mažeikiškės futbolininkės antrus metus džiaugiasi tarptautinio mažojo futbolo turnyro nugalėtojų taure. Nuotrauka iš klubo archyvo

Tarptautinis šešiolikmečių salės futbolo turnyras antrus metus iš eilės baigėsi „Triumfo“ – mūsų miesto merginų futbolo komandos – pergale.

Pogrupyje – tik pergalės

Klaipėdoje vyko tarptautinis, draugiškas, kalėdinis mergaičių šešiolikmečių ir jaunesnių mažojo futbolo turnyras, kuriame varžėsi 9 Lietuvos ir Rusijos komandos.
Turnyre buvo žaidžiamos penkiolikos minučių trukmės vieno kėlinio rungtynės – penki prieš penkis.
Mažeikių futbolo klubo „Triumfas“ mergaitės, kurias treniruoja Ramūnas Daubaris, pirmose varžybose susitiko su turnyro šeimininke Klaipėdos FM-1 komanda.
„Džiugu, kad komandai pavyko susitvarkyti su startiniu jauduliu, sutelkti maksimalų dėmesį pirmomis žaidimo minutėmis, pasiekti įvartį ir minimalią persvarą išlaikyti iki žaidimo pabaigos. Pirmoji pergalė nuteikė optimistiškai ir antrosiose rungtynėse net 5:0 sutriuškinome Telšių FK „Džiugą“. Puikiai šiose rungtynėse žaidė Gabrielė Nevgen, Greta Kvedaraitė, Gabija Strikauskytė ir Eva Garelytė, kurios leido atsikvėpti startinio penketo žaidėjoms“, – „Santarvei“ pasakojo komandos treneris.
Paskutinėse pogrupio varžybose mažeikiškės kovojo su Plungės „Babrungo“ komanda. Po dviejų  taiklių Rimantės Jonušaitės smūgių mažeikiškės nugalėjo, užėmė pirmąją vietą pogrupyje ir užsitikrino teisę žaisti finale.

Taurę lėmė vienintelis įvartis

Finalinėje dvikovoje susitiko pogrupių nugalėtojos Mažeikių FK „Triumfas“ ir Šiaulių Sporto gimnazijos-Futbolo akademijos komandos.
Pasak trenerio, nuo pirmųjų minučių užvirė įnirtinga kova, pavojingos situacijos sekė tai prie vienų, tai prie kitų vartų. Fortūna nusišypsojo mažeikiškėms, kai po grubios šiauliečių vartininkės klaidos R. Jonušaitės smūgiuotas kamuolys rikošetu atšoko į vartus. Šiaulietės  mergaitės metėsi į puolimą, bet pralaužti gynybinės sienos, kurią sudarė mažeikiškės Karolina Kurapatkina ir Simona Gelžinytė, joms nepavyko iki pat finalinio teisėjo švilpuko.
Mūsų ekipa pelnė pirmosios vietos taurę, o geriausia turnyro vartininke, nepraleidusia nei vieno įvarčio, pripažinta Gabrielė Vaserytė, geriausia mūsų komandos žaidėja – Gabrielė Putraitė.
„Apginti turnyro nugalėtojo titulą sunkiau nei laimėti pirmą kartą. Žinau, kaip mergaitės troško pakartoti tai, su kokiu nusiteikimu kovoti ėjo į aikštelę, nugalėdamos baimę, skausmą, „negaliu“, kartais įveikdamos savo galimybių ribas. Tik taip laimima, ir joms pavyko. Jos yra puikus pavyzdys jaunosioms „Triumfo“ futbolininkėms, kurios tik pradeda pirmuosius žingsnius futbolo aikštelėje“, – auklėtinėmis džiaugėsi R. Daubaris.
Antrus metus gyvuojantis futbolo klubas vienija apie trisdešimt sportininkių. Salės futbolo šalies pirmenybėse, kurios prasidės jau sausį, treneris planuoja išstatyti komandas trijose amžiaus grupėse: tarp penkiolikmečių ir jaunesnių, tarp trylikamečių ir jaunesnių, tarp dešimtmečių ir jaunesnių. Pasak R. Daubario, treniruotes jau lanko ir kelios aštuonmetės futbolininkės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto