Šeštadieniais gyventojai kviečiami apsilankyti gaisrinėse

Autoriaus nuotr.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas visus metus, šeštadieniais, nuo 10 iki 12 valandos, kviečia šeimas su vaikais, jaunimą ir vyresnius žmones apsilankyti Lietuvos gaisrinėse, susipažinti su ugniagesių gelbėtojų darbu ir saugios gyvensenos pagrindais.

Kaip informuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Komunikacijos skyriaus atstovai, pareigūnai susitikimų metu paaiškins, kaip išvengti gaisro namuose ir kaip elgtis jam kilus, parodys pirmines gaisrų gesinimo priemones, primins, kodėl namuose būtina turėti autonominį dūmų detektorių, o vaikai galės pasimatuoti ugniagesių gelbėtojų šalmą ir pasėdėti gaisriniame automobilyje.

„Šiemet šalyje gaisruose žuvo 45 žmonės, pernai per tą patį laiką – 36. Norime gyventojams priminti, kad jie pasitikrintų, ar dar veikia dūmų detektoriai namuose, ar neišsikrovė jų elementai, o neturinčius šių prietaisų paraginsime būtinai juos įsigyti. 90 procentų šiemet žuvusiųjų gaisruose namuose neturėjo dūmų detektoriaus, kuris galėjo išgelbėti jų gyvybę“, – sakė PAGD Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas.

Per keturis pirmus šių metų mėnesius Mažeikių rajone kilo 51 gaisras, žmonių žūčių juose išvengta. Per 2022 metus gaisruose žuvo vienas žmogus, tragedija įvyko Viekšniuose.

„Laukiame mažeikiškių, kviečiame juos aplankyti mūsų priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą Skuodo gatvėje šeštadieniais minėtomis valandomis. Budintys ugniagesiai gelbėtojai atsakys į visus lankytojų klausimus, bus galima domėtis viskuo: nuo turimos įrangos ir technikos iki priešgaisrinių saugumo reikalavimų“, – sakė Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Audrius Tupikas.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto