Šeštokės fotografijose – nykstanti kaimo sodyba

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Penktadienį Mažeikių muziejuje atidaryta jaunos fotografės – šeštos klasės mokinės Lauros Kleinaitės fotografijos darbų paroda „Apie senovę šiandien“, pasakojanti apie seną, baigiančią išnykti sodybą.

Pradėjo nuo gamtos vaizdų

Laura – mažeikiškė, fotografija susidomėjusi dar besimokydama pradinėse klasėse. Nuo trečios klasės pravėrė mokytojo Artūro Balčiūno vadovaujamo fotografijos būrelio duris.
„Buvo įdomu sužinoti, kaip matomą vaizdą galima įdomiau perkelti į nuotrauką. Kaip į nuotrauką perkelti savo mintis, nuotaiką…“ – prisistatydama rašo parodos autorė.
Pirmoji būrelio vadovo ir Lauros pažintis buvo fotografijos su gamtos vaizdais. Mokytojas teigia iškart įžvelgęs mergaitės darbuose puikų kompozicijos matymą, pastabumą.
„Laura tikrai turi gerą akį, dovaną tinkamai matyti ir nemažai dirba“, – apie savo auklėtinę kalba vadovas.

Fotografijos spalvotos

Laikui bėgant Laura susidomėjo senienomis – senais daiktais, kurie ją atvedė iki baigiančios nykti palatvijo kaimelio sodybos. Ši paroda – ciklas darbų, kuriuose užfiksuoti toje sodyboje išlikę namų apyvokos daiktai, reikmenys, buities detalės.
„Atrodo, vaikštai po tą sodybą, stebi, kas joje išlikę ir, rodos, tuoj tuoj pareis namo šeimininkai. Bet jų jau seniai nebėra“, – apie parodos nuotaiką kalba A. Balčiūnas.
Lauros darbai spalvoti, nes, anot jos, tik taip galima užfiksuoti natūralias, senovines spalvas.
Fotografijos parodoje įkomponuotos tarp prieš šimtą metų kūrusių medžio drožėjų darbų: rūpintojėlių, šventųjų statulėlių, o tai dar labiau paryškina Lauros nuotraukų prasmę.

3 Atsakymai į “Šeštokės fotografijose – nykstanti kaimo sodyba”

 1. Sakalas parašė:

  Eik į šoną už kadro negaliu žiūrėti…

 2. Arvis-Buknaitiškis parašė:

  na nežinau nežinau, kartais geriau keli geri užsiėmimai, nei pastovus kalimas vaikui galvon: nedaryk taip, nedaryk anaip :)
  O skųstis reikėjo iškart, o ne praėjus velnai žino kiek laiko. Neįvyko užsiėmimas, ir paskambinęs direktorės teiraujiesi, kas ten nutiko. Nįvyko antras- skambini vedėjui švietimo skyriaus ir t.t. ir pn.

 3. tėveliai parašė:

  Pirmąkart girdžiu apie tokį fotografą. Jei tai tas pats fotografas, kuris „vedė“ būrelį kažkada Jagmino pradinėj (tokį užsiėmimą lankė mano vaikas), tai tada patyliu geriau… Koks ten būrelis, jei vyko vos keli užsiėmimai per metus, o atlyginimą mokytojėlis, aišku gavo visus metus. Gėda, kad dar tokie mokytojai dirba su vaikais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto