Šiaulių nevyriausybininkai patirties sėmėsi iš mažeikiškių

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Praėjusią savaitę Mažeikiuose lankėsi Šiaulių miesto nevyriausybinių organizacijų (NVO) asociacijos tarybos narių delegacija. Šiauliečiai atvyko norėdami sužinoti, kaip ir kuo gyvena Mažeikių rajone veikiančios nevyriausybinės organizacijos.

Tikslų skaičių nusakyti sunku

Pasak mažeikiškių NVO tarybos narių, sudėtinga tiksliai įvardyti, kiek Mažeikių rajone yra nevyriausybinių organizacijų, – vienos jų esančios veiklios, aktyvios ir visiems gerai žinomos, kitos savo planus įgyvendina tyliai.
Pasak Mažeikių rajono nevyriausybinių organizacijų asociacijos pirmininko Eduardo Vaičiulio, asociacijoje šiuo metu yra 26 organizacijos. Skaičiuojama, kad dar apie 10 organizacijų NVO asociacijai nepriklauso.
Be to, Mažeikių rajone yra registruotos 35 kaimų bendruomenės, tačiau paramai iš Savivaldybės fondo gauti paraiškas šiemet teikė tik 11 aktyviausių.

Tarybose esama skirtumų

Šiaulių miesto NVO tarybos pirmininkas Mykolas Dromantas, pristatydamas savo kolegas, kalbėjo, kad Taryba neseniai pradėjo naują kadenciją ir yra suformuota kiek kitais principais nei Mažeikiuose. Vienas pagrindinių skirtumų toks, kad tarybai vadovauja ne Savivaldybės atstovas. Skiriasi ir tarybos narių skaičius. Šiaulių mieste ją sudaro 16 narių, iš kurių – 8 politikai, 8 visuomenininkai. Mažeikiuose ši taryba mažesnė – sudaryta iš 10 narių.
Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto