Šiaurietiškasis ėjimas – nauja ir efektyvi sporto šaka

Autorės nuotr.

Lietuvoje sparčiai populiarėja iš Suomijos kilęs šiaurietiškasis ėjimas. Laisvalaikį su šiaurietiškosiomis lazdomis aktyviai leidžiančių žmonių daugėja ir mūsų rajone. Kodėl didelių finansinių resursų nereikalaujančios sporto šakos neišmokus dabar, rudenį?

Jau beveik prieš 80 metų slidininkai savo vasaros treniruočių metu naudojo slidinėjimo lazdas. Tačiau vos prieš dešimt metų, ištobulinus slidinėjimo raižyta vietove techniką, ją suderinus su įvairiais jėgos ir raumenų tempimo pratimais bei pradėjus gaminti specialias lazdas, ėjimas lazdomis pradėtas vadinti mėgėjų sporto šaka. Nuo tada jis ėmė iš Skandinavijos plisti į kitas Europos šalis.
Lietuvoje entuziastai šią sporto šaką propaguoti pradėjo maždaug prieš penkerius metus.
Šiaurietiškąjį ėjimą žmonės dar vadina ir šiauriniu ėjimu, šiaurietišku vaikščiojimu, ėjimu su lazdomis.
Specialistai, mokinantys ėjimo šiaurietiškosiomis lazdomis, teigia: ši Lietuvoje sąlyginai nauja sporto šaka – puiki fizinio aktyvumo skatinimo priemonė bei įvairaus amžiaus, lyties, sveikatos būklės ir fizinio pasirengimo žmonėms patraukli judėjimo ir sveikatos stiprinimo forma.
Pasak Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Martynos Nabažaitės,  turinčios licenciją, leidžiančią mokyti žmones šiaurietiškojo ėjimo, sako, kad šį sportą dažnai lydi stereotipai.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto