Parodos-atrankos į respublikinį Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkursą „Sidabro vainikėlis“ regioniniame ture mažeikiškių moksleivių darbai sulaukė itin gerų įvertinimų.
Regioniniame ture – geri rezultatai
Iš pradžių 5–12 klases lankančių Mažeikių rajono moksleivių darbų paroda buvo eksponuojama Mažeikių kultūros centre. Paskui tie darbai buvo išvežti į Telšius, kur vyko regioninis atrankos turas.
Praėjusį ketvirtadienį paaiškėjo, kad iš 18-os atrankoje dalyvavusių mūsų rajono moksleivių 14 tapo 1–3 vietų laimėtojais.
Keturi moksleiviai laimėjo pirmąsias vietas ir atstovaus Mažeikių rajonui gegužę vyksiančiame nacionaliniame konkurso etape.
Darbų daug ir įvairių
Regioniniame etape pirmąją vietą laimėjo Eligijus Lengvinas, kuris mokosi Kalnėnų pagrindinėje mokykloje. Mokinys išdrožė ir konkursui pateikė koplytstulpį.
Pirmoji vieta atiteko ir Merkelio Račkausko gimnazijos moksleiviui Džiugui Ramanauskui, kuris „Sidabro vainikėliui“ pateikė savo paties pagamintą tošies pieštukinę.
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos moksleivės Laura Žeimytė ir Laura Vaitkutė puikiai įvertintos už karpinius.
Pasak Mažeikių kultūros centro etnografės Jolantos Kaleckienės, Mažeikių krašto mokinių darbai yra gražūs, originalūs, išskirtiniai.
Siuvinėti delmonai, margučiai, molio švilpukai, keramikos dirbiniai, pagalvės, servetėlės, suvenyrai iš rago – tokius dirbinius mūsų krašto moksleiviai teikė konkurso vertintojams.
Mažeikiškius žino ir vilniečiai
J. Kaleckienė džiaugiasi, jog specialistai, atvažiuojantys vertinti moksleivių darbų, gerai žino mūsų rajono mokyklas ir jose dirbančius bei stiprius mokinius paruošiančius mokytojus – Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje dirbančią Ingą Šilinskytę, Kalnėnų pagrindinės mokyklos technologijų mokytojus Tatjaną Damulienę, Merkelio Račkausko gimnazijos mokytojus Astą ir Raimondą Milėškas, Pavasario pagrindinės mokyklos mokytoją Aleksandrą Novaką. Jie ir yra mokytojų, ruošiančių „Sidabro vainikėlio“ prizininkus, branduolys. Kita vertus, prie šių pedagogų kasmet prisijungia ir naujų kolegų su savo mokiniais.
„Pernai Telšiuose vilnietės specialistės man sakė, jog, važiuodamos į Žemaitiją, vis galvoja, ką pateiks Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos moksleiviai. Jie jau žino gimnazijoje dirbančią mokytoją Ingą Šilinskytę“, – sakė etnografė.