Siekiantieji gyventi be alkoholio dalinsis patirtimi

Į AA grupes gali kreiptis vyrai ir moterys, praradę sugebėjimą valdyti savo potraukį spiritiniams gėrimams, ir tie, kuriems dėl girtavimo kilo kokių nors komplikacijų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikiuose veikia dvi anoniminių alkoholikų (AA) grupės. Viena jų – „Aura“, susivienijusi su kolegiška „24h“ grupe, gegužės 12 dieną 13 valandą Mažeikių seniūnijos salėje (Laisvės g. 29) rengia atvirą susirinkimą visuomenei ir kviečia į jį atvykti visus, kas turi su alkoholiu susijusių problemų, jų šeimų narius ir visus, kam tie dalykai aktualūs.

Bendrauja su tėvynainiais

AA grupės „Aura“ narys Rimantas (vardas pakeistas) pasakojo, kad atvirą susirinkimą visuomenei jie rengia grupės septynioliktojo gimtadienio proga. Jų kolegos, AA grupė „24h“, – jaunesnė, susikūrė prieš vienuolika metų.
AA grupės neslepia, kad tokių žmonių Mažeikiuose yra, priešingai, jie nori, kad visuomenė apie juos žinotų, o prireikus galėtų pasinaudoti jų draugija.
Prieš septyniolika metų Mažeikiuose susikūrusi AA grupė „Aura“ šiuo metu vienija apie 20 žmonių, dar panašiai tiek yra išvykusių į užsienį. Grįžę į Mažeikius jie per metus vieną du kartus aplanko savo likimo brolius, papasakoja, kaip AA gyvuoja užsienyje, kaip ten dirba šios grupės.

Laikosi programų

Rimantas įsitikinęs, kad pradėjusieji lankyti AA grupę turi patys norėti keisti savo gyvenimą, tikėti tuo, ką daro.
„Mūsų grupėje yra žmogus, kuris ją lanko nuo įsikūrimo pradžios ir jau septyniolika metų nėra ragavęs alkoholio. Per tuos metus grupėje apsilankė apie penkis šimtus žmonių, bet iš jų gal apie pusantro šimto likę gyvų, kiti vėl pradėjo piktnaudžiauti alkoholiu ir daugumą jų ištiko tragiškos, daugiausia nesavaiminės mirtys“, – liūdną statistiką vardijo pašnekovas.
Lankantys AA grupes žmonės laikosi dvylikos žingsnių ir tradicijų programų, kuriose lyg dešimt Dievo įsakymų nurodyta, kaip turi elgtis, kuo tikėti, ko atsisakyti, ką pripažinti turėtų į alkoholio nelaisvę patekę žmonės, – laikytis šių programų yra savotiškas vidinis sąžinės balsas, padedantis išsilaisvinti nuo šios priklausomybės.

Klausosi savęs

Lankantiems AA grupes žmonėms yra galimybė nustoti, mesti ir visiškai atsisakyti alkoholio priklausomybės.
„Atėję pas mus žmonės turi paveikti patys save, čia veikia specifinis psichologinis gydymo metodas: žmogus analizuoja, stebi pats save, sužino apie savo ligą, pripažįsta savo bėdas ir pats savo noru gali to atsisakyti. Labai daug reiškia pasidalijimas savo patirtimis, vienas kito padrąsinimas“, – patikino Rimantas.
Jis priminė, kad prie grupės „Aura“ veikia dar viena grupė „AL-ANON“. Joje lankosi alkoholizmu sergančių žmonių artimieji, šeimų nariai, kurie mokosi, kaip gyventi šalia žmonių, turinčių problemų su alkoholiu.

Visiškas konfidencialumas

Į AA grupes gali kreiptis vyrai ir moterys, praradę sugebėjimą valdyti savo potraukį spiritiniams gėrimams, ir tie, kuriems dėl girtavimo kilo kokių nors komplikacijų. Šių grupių nariai stengiasi gyventi visavertį gyvenimą be alkoholio, ir daugumai iš jų tai pavyksta. Grupių nariai neturi vykdyti jokių įsipareigojimų, čia nėra narių sąrašų ir nestebimas jų lankomumas. Tapęs AA draugijos nariu, žmogus gali išlikti anonimiškas. Tai viena iš priežasčių, dėl kurių jie vadinasi anoniminiais alkoholikais. Susirinkimuose, kurie gali būti įvairių formų, alkoholikai pasakoja, į ką jie pavirto girtaudami, ką jie darė, kad atsikratytų šio įpročio ir kaip dabar gyvena.
Vienintelis būdas, kaip AA gali padėti kitiems gydytis nuo alkoholizmo, – jų asmeninis pavyzdys. Iš savo patirties jie žino, kad kuo daugiau padeda likimo broliams, tuo mažiau juos pačius traukia svaigalai.
Jokios oficialios AA narystės nėra: vienintelis dalykas, kurio iš jų reikalaujama, tai tvirtai nuspręsti mesti gerti, nes būtent tvirtumo daugeliui iš jų pradžioje ir trūksta.

Svarbi informacija Mažeikiuose:

AA „Aura“ grupė renkasi I, III, V 19 val., VII – 17 val. Ventos g. 8A, III aukšte, kontaktinis tel. 8 671 65 362.
AA „24h“ grupė renkasi II, IV 19 val., VI – 17 val. Kalnėnų pagrindinėje mokykloje (Pavenčių g. 15), kontaktinis tel. 8 618 45 064.
Grupė „AL-ANON“ grupė renkasi antradieniais 19 val. Ventos g. 8A, III aukšte, kontaktinis tel. 8 672 82 025.
AA Žemaitijos regione: tel. 8 648 45 182.
Visą parą budintis telefonas Lietuvoje: 8 611 41 996.
Informacija internetu: www.anonalko.puslapiai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto