Šildomės vis brangiau

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Žiema, kurios pagaliau sulaukėme, turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų. Vienas jų – sąskaitos už namų šildymą gerokai padidėja.
Nors sausis ir dvelkė pavasariu, tačiau kai kurie rajono gyventojai už šildymą mokėjo pakankamai daug, mūsų savivaldybės daugiabučių namų rekordas – 2,50 euro už kvadratinį metrą.
Mažeikiškiai šilumininkai nesiima prognozuoti, kiek vidutiniškai mokėsime už vasarį gyvenamiesiems būstams sunaudotą šilumą, tačiau primena – dėl kuro kainų augimo didėja ir jų tiekiamos šilumos energijos kainos. O lauko temperatūra vasarį buvo pakankamai žema.

Daugiabučių namų gyventojus pasiekusios sąskaitos už sausio mėnesį sunaudotą šilumą, lyginant su gruodžiu, vidutiniškai 43 proc. didesnės. Tai lėmė ir sausį padidėjusi šilumos kaina (mokėjome po 5,65 euro cento už šilumos energijos kilovatvalandę), ir šilumos poreikis, nes vidutinė lauko temperatūra sausį jau buvo neigiama (–0,55 laipsnio).
Bendrovės „Mažeikių šilumos tinklai“ duomenimis, sausio mėnesį Mažeikių miesto daugiabučių namų gyventojai už kvadratinio metro šildymą vidutiniškai mokėjo po 0,98 euro (gruodį – 0,69 euro), Reivyčių – 1,03 euro (0,68 euro), Viekšnių – 1,26 euro (0,94 euro).
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Šildomės vis brangiau”

 1. Jonas Motuzas parašė:

  Labas, su nerimu noriu paklausti kada baigsis buto šildymo kainų augimas? 2017 m.už spalio men. mokejome 46,00 Eur. už mWh. o jau 2018 už vasario mėn.52,90 Eur už mWh, t.y 15 proc. augimas. Įdomu kokiu kuru yra kurenama rajoninė katilinė? Ar kas nors kontroliuoja šilumos kainos sudetines dalis?
  Ar kas vercia šilumos tiekėją pirkti brangesnį kurą???
  Aciu

  Laukiu atsakymo

 2. Nekompensuojami kaimynai Sodu 24 parašė:

  Neuzmirskime,kad mokame ir uz kompensacija gaunancius,juk viskas iskaiciuota.Pasidomejus,kodel taip stipriai pakelta temperatura ir pastoviai reikia laikyti atidarus langus,mbu gautas atsakymas,kad sumazinus siluma tuoj pasipila motereliu, kurios gauna kompensacija,skambuciai.Joms dcin,kad negaunantiems kompensacijos tai brangus malonumas sedeti prie atidaro lango.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto