Šilumos kainų šuolis – tik nuo pavasario?

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dar praėjusiais metais rajono Taryba patvirtino naujas šilumos kainas. Tačiau Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) priimtame sprendime įžvelgė klaidų ir siūlo mažesnes kainas, nei buvo patvirtinta Tarybos. Jas ketinama pavirtinti sausio pabaigoje.

Šiais metais kaip niekad užsitęsė naujų šilumos kainų svarstymas ir tvirtinimas. Nors rajono Taryba dar praėjusiais metais kainas patvirtino, tačiau VKEKK iki šiol nedavė atsakymo, ar naujos šilumos kainos yra pagrįstos.
„Santarvei“ pasidomėjus, kodėl šis procesas užsitęsė tiek ilgai, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininko pavaduotojas Danas Janulionis atsakė, kad kainos pradėtos tikrinti tik gavus Mažeikių rajono savivaldybės tarybos sprendimą.
„Mūsų komisija skaičiuoja ir tvirtina ilgalaikes kainas penkeriems arba trejiems metams. Mažeikių atveju – trejiems metams, tačiau pagal įstatymą yra numatyta, kad rajono tarybos gali perskaičiuoti šilumos kainas kiekvienais metais. Todėl tik gavę sprendimą pradėjome tikrinti, ar jis yra teisingas. Patikrinus buvo aptikta tam tikrų skaičiavimo klaidų. Todėl priėmus sprendimą pagal procedūras teiksim rekomendacijas rajono Tarybai šilumos kainas perskaičiuoti“, – informavo D. Janulionis.
Tarybos opozicijos lyderis Alvydas Balčiūnas įsitikinęs, kad kainų perskaičiavimas užsitęsė dėl to, kad UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ Tarybai pavėluotai pateikė projektą dėl perskaičiuotų kainų.
„Projektas turėjo būti pateiktas iki šilumos kainos galiojimo pabaigos likus trims mėnesiams, t. y. rugsėjį, tačiau rajono politikai medžiagą gavo tik lapkričio mėnesį. Todėl galima teigti, jog šilumos kainų patvirtinimas užsitęsė dėl to, kad įmonė projektą pateikė vėlai“, – savo nuomonę dėstė A. Balčiūnas.
D. Janulionis „Santarvę“ informavo, kad kol VKEKK sprendimo nėra, sunku kalbėti apie konkrečius skaičius. Jis teigė, kad naujosios šilumos kainos greičiausiai įsigalios tik pavasarį.
„Kol kas šilumos kainos lieka tokios pat kaip buvo“, – sakė VKEKK  specialistas.
Su tokiu sprendimu – palikti senas kainas, nenori sutikti rajono Tarybos opozicijos lyderis A. Balčiūnas. Jis teigia, kad šilumos kilovatvalandės kaina turėtų būti mažesnė nei pernykštė.

Apie tai skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.

11 Atsakymų į “Šilumos kainų šuolis – tik nuo pavasario?”

 1. Kazkas cia ne taip parašė:

  Dar siryt interniu per radija Premjeras kalbejo, kad Mazeikiuose pacios zemiausios silumos kainos ir nerenovuotuose namuose(is jo pokalbio su savivaldybes meru) tesiekia nuo 0.80 iki 1.20 Lt. Bet tai nesamone!. Gal „Santarve“ pasidometu ir atsakytu skaitytojams kodel to0kios suoliskai nevienodos kainos silumos tarifu senamiestyje ir mikrorajone. Aciu!

 2. to siaip parašė:

  Pritariu išsakytoms mintims,kai bet koks naujas mokestis,nurodymas siejamas su valdžia,savivaldybe ir laukiama“byrancių manų“net nepajudinus savo uodegos,įsitaisius šiltai prie kompo,reiškiamas nepasitenkinimas,nusyvilimas.Savo teises žmonės turi ginti konkrečiais veiksmais,kurie ir minimi.

 3. siaip parašė:

  Klausimas tiems, pries Ranco duju mokesti besipiktinantiems – ar jus gal kokie debilai ar visiskai neigalus? Toks jausmas, jog ir uzpakalio be „valdzios“ pagalbos nenusivalytumet. Tai jei kazkas netenkina, imkites veiksmu, rasykite rastus, piketuokite ir tt. Ai, uzmirsau, „valdzia“ to neismoke, ane? Su tuom visus ir sveikinu…

 4. kaina parašė:

  Man apsurdiškiausia skaitant straipsnį, kad taryba tvirtina bet kokius skaiciavimus, jų neperskaičiavus, nepatikrinus.Žodžiu mokėkit ir tiek……, JUK MES SAVIVALDYBĖ – šilumos tinklų akcininkė.

 5. hm parašė:

  o kam tą ranco apetitą mažinti. atsijungti reikia nuo jo rezervuaro ir pasistatyti 7 kg balionėlį . tada rancas liks prie geldos,o mes turėsime dujas ir sutaupytus litus. ko čia tuščiai su tuo“saliamonu“ ginčytis

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Aš bandysiu atijungti duja ir maitą gaminsiu elektra, siūlau pasekti mano pvz., iš valdžios nieko nesitikėkite.

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  supras ,, ruoskis kratyti is kisenes paskutinius centus jau mokej. lapeliuse uz gruodi yra 18 lt. kazys

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  kodel is valdzios niekas nesumazina ranco apetito tai kita karta neuzilgo pasiruoskit moketi dar daugiau ponas apetitu nesiskundzia, kazys

 9. Zylė parašė:

  O kaip dėl dujų abonentinio? Gal irgi kas nors sustabdys?

 10. supras parašė:

  galu gale supras ir mus zmogelius. ACIU SUPRANTANTIEMS. O kaip bus su SAURIDOS ABONENTINIU MOKESCIU. NEBENT neuzskaiciau. tikimes, kad MAZEIKIU SAVIVALDYBE nedaleis sitaip manikuliuoti zmonemis. ACIU , JUMS

 11. Daiva Šideikienė parašė:

  Va, čia tai geresnė naujiena , nei akcijos ,,Sušildykime sielas“ teikiami malonumai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto