Simboliška – Žemę Mažeikiuose budino 12 kapelų

Šventėje dalyvavo jau gerai pažįstami mažeikiškių draugai ir nauji atlikėjai. Ievos JANKUTĖS nuotr.

Tradiciškai kiekvieną pavasarį Žemės dienų užbaigimo proga Kultūros centre rengiama regioninė kapelų šventė – „Išbudinkim žemę iš miego“.
Šiemet joje užfiksuotos trys naujovės: rekordiškas, simbolinis skaičius atlikėjų – dvylika kapelų, prieš renginį vyko folklorininkams skirtas seminaras, o visai šventei vadovavo viešnia iš sostinės – laidų vedėja, etnomuzikologė, folkloro dainininkė ir atlikėja Loreta Sungailienė.

Greitai – šventės trisdešimtmetis

Kapelų šventė „Išbudinkim žemę iš miego“ neįsivaizduojama be jos organizatorės, liaudiškos kapelos „Pagunda“ vadovės Genovaitos Jomantienės. Ji teigė nebežinanti, kelinta čia šventė, ir  pastebėjo, kad kapelų susibūrimas pradėtas rengti dar esant gyvam kapelos „Gunda“ vadovui Kazimierui Žiogui.
„Prieš ketverius ar penkerius metus šventėme „Gundos“ dvidešimtpenkmetį, o ir mūsų „Pagundai“ jau aštuoneri, tad žemė Mažeikiuose budinama jau trisdešimt metų“, – bandė skaičiuoti G. Jomantienė.
Šiemet šventę vedusi L. Sungailienė į Mažeikių kultūros centrą atvyko daug anksčiau nei prasidėjo koncertas – viešnia folkloro ansamblių „Alksna“ ir „Alksnioka“ dalyviams bei kitiems Kultūros centro folkloro mėgėjams pravedė praktinį seminarą – mokė dainuoti.
„Tokio seminaro pas mus seniai nebuvo, tad mums tai buvo labai naudinga patirtis“, – sakė Kultūros centro etnografė Jolanta Kaleckienė.

Buvo ir naujokų

Gausiai į koncertą „Išbudinkim žemę iš miego“ besirenkančius mažeikiškius savo melodijomis pasitiko Remigijaus Kudlos vadovaujama Laižuvos kultūros centro kapela „Kikilis“.
Pirmuosius į sceną šventės vedėja L. Sungailienė pakvietė Sedos kultūros centro kapelą „Linksmuolee“ ir jų vadovą Kęstutį Dvaržeckį.
Urvikių kultūros centro kapelos „Vadakstėlė“ vadovas Nerijus Mongirdas į kolektyvą subūrė dainininkes iš Buknaičių.
Šventėje dalyvavo jau gerai pažįstami mažeikiškių draugai ir nauji atlikėjai. Žemę Mažeikių kultūros centro scenoje pirmą kartą budino Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos kapela, vadovaujama Editos Rudienės, Tytuvėnų kultūros centro kapela „Svaja“ ir jos vadovas Regimantas Zenauskas bei Zitos Bučienės vadovaujama Šiaulių kultūros centro Ginkūnų filialo kapela „Švedė“.
Tarp šventės svečių pasirodė ir Nevarėnų kultūros centro kapela „Trukt už vadžių“, kurios vadovas Vidmantas Sabaliauskas, bei iš kaimyninio Akmenės rajono Ventos kultūros namų atvykusi kapela „Už kūtės“, vadovaujama Laimono Grigo.

Užbaigė bendru kūriniu

Be sediškių, laižuviškių bei urvikiškių, mūsų rajonui atstovavo dar keturi kolektyvai: G. Jomantienė į sceną vedė Kultūros centro kapelą „Pagunda“ ir dar vieną savo kolektyvą – vis labiau savimi pasitikintį ir šauniau pasirodantį vokalinį moterų ansamblį „Gijundra“.
Mažeikių kapelų šventėje taip pat pasirodė Tirkšlių kultūros centro kapela „Subatvakaris“ ir jos vadovas Antanas Erlickis. Koncertinę programą užbaigė Viekšnių kultūros centro kapela „Virventa“, kuriai vadovauja Rimantas Mikalauskas.
Šventę vainikavo jungtinis – visų kapelų atliktas kūrinys – Broniaus Mūro „Vakaruškos“.
Mūsų rajono kolektyvai scenoje atliko po du kūrinius, svečiams buvo pasiūlyta sugroti iki keturių.
„Atrodo – dalyvių ir atlikėjų nedaug, bet koncertas užsitęsė tris valandas. Gerai, kad šiemet šventė jau vyko atnaujintoje didžiojoje kultūros centro salėje – praėjusiais metais į mažąją salę žiūrovai netilpo, o atlikėjai patyrė visokių nepatogumų. Šiemet visų nuotaika buvo puiki“, – džiaugėsi G. Jomantienė.
Už gražų koncertą dėkojo ir padėkos raštus bei suvenyrus atlikėjams įteikė Mažeikių kultūros centro direktorius Raimundas Radavičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto