Širdies diena paminėta ir Mažeikiuose

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

[nggallery id=774 template=caption]Jau septyniolika metų kiekvieną rugsėjį pasaulis mini širdies dieną. Penktadienį toks renginys vyko ir Mažeikiuose.

Didelis mirštamumas

Skelbiama, kad Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų buvo ir tebėra pagrindinė mirties priežastis.
Ir nors sveikatos priežiūros įstaigų atstovai, žiniasklaida nuolat ir aktyviai gvildena temas apie rizikos veiksnius ir prevenciją, statistika kol kas nėra džiuginanti. Nuo širdies ligų miršta ne tik eiliniai piliečiai, bet ir žinomi žmonės.
Mažeikių Visuomenės sveikatos biuras tradiciškai surengė bėgimą „Už sveiką širdį“.
Nuo spalio 1 dienos širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupei priklausantys asmenys: 40–55 metų vyrai ir 50–65 metų moterys, kviečiami dalyvauti nemokamoje Širdies ir kraujagyslių stiprinimo programoje.

Suvienijo bendraminčius

Bėgimas „Už sveiką širdį“ jau yra tapęs tradiciniu ir šiemet surengtas trečią kartą.
Kai užpernai jis vyko pirmąkart, jame dalyvavo 30 mažeikiškių bėgikų. Šiemet dalyvių sulaukta antra tiek.
„Šiemet naujiena buvo tokia, kad pakvietėme apie sveikatingumą su mažeikiškiais pabendrauti bei apšilimo mankštos prieš bėgimą pravesti visuomenei žinomus sveiko gyvenimo būdo propaguotojus Andrių Pauliukevičių ir Ilką Adams. Šiemet fiksavome kiekvienos nubėgtos distancijos pirmųjų trijų vietų nugalėtojus. Jiems skyrėme dovanėles, diplomus. Visa tai tam, kad norėjosi žmones paskatinti“, – renginio naujoves pristatė Visuomenės sveikatos biuro direktorė Renata Laucevičienė.
Pašnekovė pasidžiaugė, kad tradiciniu tapęs bėgimas kasmet sulaukia vis daugiau dalyvių, kad šiemet jis buvo komandinis, suvienijęs bendraminčius, mėgstančius bėgioti, vaikščioti su šiaurietiškosiomis lazdomis.

Lankėsi gimnazijose

Mažeikiuose lankęsi Lietuvos kultūrizmo čempionas A. Pauliukevičius ir jo žmona – mitybos ir sporto entuziastė I. Adams viešėjo Gabijos ir Merkelio Račkausko gimnazijose. Popiet svečiai Visuomenės sveikatos biure mažeikiškiams skaitė paskaitą apie sveiką mitybą. Apžvelgė pagrindinius jos aspektus, dalijosi patirtimi ir patarimais.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto