Situacija dėl COVID-19 susirgimų gerėja, tačiau grėsmės išlieka

Nuotr. iš SAM archyvo

Trečiadienio duomenimis, Mažeikių rajone COVID-19 liga statistiškai serga 60 rajono gyventojų.
Per praėjusią savaitę registruoti 26 nauji susirgimų atvejai.
Nors naujų COVID-19 ligos protrūkių per savaitę neužfiksuota, tačiau epidemiologai skatina neprarasti budrumo, tuo labiau kad rajone padaugėjo asmenų, kurių užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos.

Situacija skaičiais

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, nuo pandemijos pradžios rajone registruoti 3042 susirgimo COVID-19 atvejai, pasveikusiųjų iš viso – 2831.
Apie 65 proc. praėjusią savaitę susirgusiųjų užsikrėtimo aplinkybės nežinomos (prieš savaitę buvo 44 proc.). Beveik 27 proc. sudaro užsikrėtimai šeimose, Mažeikių ligoninėje – vos 4 proc. Socialinės globos įstaigose ir darbe naujų susirgimų neužfiksuota.
Registruota įvežtinių atvejų iš Švedijos.
Nuo COVID-19 Mažeikių ligoninėje praėjusią savaitę mirė vienas rajono gyventojas – 78 metų vyras.

Prašo likti budriems

Nors situacija gerėja, tačiau ir pasaulio, ir Lietuvos ekspertai skatina visus neprarasti budrumo. Iki vasaros liko dar 3 mėnesiai ir grėsmė koronaviruso infekcijai plisti išlieka.
„Epidemiologai atkreipia dėmesį: nereikia atmesti galimybės, kad tarp tų atvejų, kuomet žmonės neįvardija užsikrėtimo aplinkybių, yra ir tokių situacijų, kai dėl vienokių ar kitokių priežasčių žmonės to padaryti nenori. NVSC specialistai visais atvejais pabrėžia, kodėl svarbu išsiaiškinti asmens užsikrėtimo aplinkybes – tik pateikta informacija gali išgelbėti gyvybes“, – pabrėžia Telšių departamento vadovė Giedrė Ligeikienė.

One Reply to “Situacija dėl COVID-19 susirgimų gerėja, tačiau grėsmės išlieka”

  1. Viktor parašė:

    Kaźin ar tiek rastų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto