Siūlo apmokestinti automobilių laikymo vietas

Specialiojo plano rengėjai mano, kad reikėtų apmokestinti automobilių stovėjimą kai kuriose gatvėse. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Projektuotojai parengė Mažeikių miesto teritorijos specialiojo plano koncepciją. Siūlymas apmokestinti kai kurias automobilių laikymo vietas sulaukė skeptiško vertinimo.

Nėra reglamentuojančio dokumento

Pirmadienį UAB „Panprojektas“ projekto vadovė Aurelija Čergelienė koncepciją pristatė Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitete. Ji paaiškino, kad, vadovaujantis bendruoju planu, miestas suskirstytas į atskiras teritorijas. Specialiajame plane numatytas nesudėtingų laikinų statinių, reklaminių stendų, automobilių laikymo išdėstymas pagal atskiras teritorijas.
„Galėsime normaliai reguliuotis mieste. Dabar nėra dokumento, kuris reglamentuotų tuos dalykus“, – specialiojo plano naudą  akcentavo rajono vyriausioji architektė Daiva Štakonaitė.
Jei Taryba plano koncepcijai pritars, ji bus pristatyta visuomenei. Gyventojai galės pareikšti nuomonę, teikti siūlymus.

Automobilių laikymas – problema

Projektuotojai koncepcijoje aptarė, kaip reikėtų Mažeikiuose spręsti automobilių laikymo aikštelių įrengimą. Ypač ta problema aktuali senamiestyje.
Siūloma per pusę mažinti koeficientą, kuriuo vadovaujamasi prie objektų įrengiant tokias aikšteles.
„Senamiestyje maži sklypai. Aikštelėms reikia daugiau vietos negu pastatui“, – situaciją komentavo architektė.

Apmokestinti dar ne laikas

A. Čergelienė informavo, kad tarp projektuotojų siūlymų yra ir toks – apmokestinti automobilių laikymo vietas Laisvės, Petro Vileišio ir Vasario 16-osios gatvėse.
Ekonomikos komiteto pirmininkas Gintautas Šmaižys skeptiškai įvertino tokį siūlymą – esą jis Mažeikiams dar ankstokas.
„Apmokestinsime vieną dvi gatves, o administravimo išlaidos bus didesnės negu surinksime pinigų“, – samprotavo politikas.

16 Atsakymų į “Siūlo apmokestinti automobilių laikymo vietas”

 1. cha cha parašė:

  Mažeikiai gražėja, gatvės siaurėja, mokesčiai didėja…

 2. v. kom. atsako Arūnui 40 m. parašė:

  Aš mėgstu važinėtis su mašina, tai didžiulis malonumas. Jei Jūs norit galit vaikščioti, aš Jums nedraudžiu. Jei nori žinoti aš esu labai liekna, galiu eiti ant podiumo. Mano ir Jūsų nuomonės labai skiriasi. Aš nieko prieš už Mažeikių gražinimą, tik gatvės turi būti platesnės, kad būtų galima mašiną pasistatyti norimoje vietoje, o ne pie Maximos. Ten ne stovėjimo aikštelė visai dienai. Žmonės atvyksta į darbą, reikia kažkur pasistatyti mašiną.

 3. Arūnas 40m parašė:

  „V“ komentatoriaus subine turbut platesnė už šaligatvį (nuo sėdėjimo mašinoje).iš „mikraškės“ iki senamiesčio 5-15 min. kelio pėsčiomis.Ilgiau užtrunka apvažiuoti pervažas ir susirasti vietos pasistatyti mašinai,tad pakrutink lašinukus ir nekelk bangu,senamiestis tikrai gražėja…..

 4. Antanas parašė:

  Tai reiks moketi ir uz keliu minuciu sustojima?

 5. Problema parašė:

  Yra vienas blogas dalykas – tai dviračių takeliai kartu su šaligatviais. Neseniai Jablonskio gatve artėjau su mašina link Laisvės gatvės, arti pėsčiųjų perėjos nebuvo jokių pėsčiųjų, kai staiga iš dešinės pusės iš už namo kampo dideliu greičiu tiesiai man po ratais išlėkė du pacanai su dviračiais, ir per pėsčiųjų perėją nuvažiavo toliau. Aš tai spėjau sustoti, bet kas nors gali ir nespėti…

 6. v komentatoriui parašė:

  o tu subinę pajudink palikęs mašiną savo prie senamiesčio maximos. Aikštė ten didelė. Pats erdviais šaligatviais nei 5 min neužtruksi praeidamas iki banko ar iki savivaldybės. Ale ot nervina tokie, katriem su mašina vos ne per duris į įstaigą įvažiuot rūpi. Nė žingsnio be auto. Senamiestis ir yra senamiestis. 10 balų už plačius senamiesčio šaligatvius.

 7. v. parašė:

  Aš nepritariu apmokestinimui. Reikia bausti tuos, kurie suprojektavo senamiesčio siauras gatves. Šaligatviai plačiausi, o gatves siauros, sunku net pravažiuoti. Čia kalti tik projektuotojai.

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Idiotų maršas Laisvės gatve tęsiasi, daugiau nieko nepridursi.

 9. Mažeikietis parašė:

  Parkavimo vietų atvykstantiems klientams į senamiesčio Laisvės gatvę būtų sočiai,jei toje zonoje nestatytų savo automobilių darbuotojai,kurie nuo 8 val iki 17 val ten dirba.Mokamas stovėjimas tą problemą išspręstų,bet kiek kainuotų šios paslaugos administravimas.Antra vertus senamiestis ne guminis,kad sutilptų viso miesto ir svečių automobiliai.Visi matot kas darosi vakarais prie daugiabučių ir atvirkščiai,kaip po 17val ištuštėja Laisvės gatvė.Ir jeigu gyventojai norėtų arčiau privažiuoti prie senamiestyje veikiančių institucijų,turėtų suprasti,kad be apmokamo auto parkavimo,problemos neišspręsi.Tad kol mokesčių mokėti nereikia, ieškokite laisvos vietelės arba parkuokite savo auto atokesnėse gatvelėse,pamiklinat savo kojeles ir problema išspręsta.

 10. piliete parašė:

  Juokas ima, ir kiek galvojat uždirbt?

 11. Vardas (privalomas) parašė:

  Pirma reikia spresti kur parkuoti masinas, o tik po to apmokestinti tas 15 VIP parkavimo vietu Laisves g. Del 5 minuciu gali ir is mikrorajono atkulniuot. Jei kur duotu naudos parkomatai, tai naftininku gatveje, bet tai kad ten isvis nera kur masina statyti, nebent iki 30 minuciu duoti nemokamai statyti, kad nesuzlugdyti visu parduotuviu.

 12. Siulytojas parašė:

  JIS JAU MIRES.

 13. tu parašė:

  uzdarom senamiesti. Varom i pc.

 14. Randas parašė:

  Ir iš kur toks neišmanėlis siūlytojas atsirado?

 15. Gintas parašė:

  Taip jau mirusi senamiesti norima dar daugiau numarinti , ir visa tai frajeriui gobsumas kisa koja :)

 16. Mr.X parašė:

  Durniai.. Na*ui čia reikia tokio briedo ? :) Vistiek visi statytu nesusimokėję.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto