Siūloma įteisinti ilgesnes atostogas

ELTOS nuotr.

Naujame Darbo kodekse siūloma įteisinti ne mažiau kaip dvidešimt keturių darbo dienų (jei dirbama penkias darbo dienas per savaitę) arba ne mažiau kaip dvidešimt aštuonių darbo dienų (jei dirbama šešias darbo dienas per savaitę) kasmetines atostogas.
Jei darbo dienų per savaitę skaičius yra mažesnis arba skirtingas, darbuotojui siūloma suteikti ne trumpesnes kaip keturių savaičių trukmės atostogas.

Taisytinos Darbo kodekso vietos

Tokį pasiūlymą Darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo projektui Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo nariai Kazys Starkevičius ir Arvydas Vidžiūnas.
„Projekte drastiškai sumažinama kasmetinių atostogų trukmė, jau pasireiškia gyventojų neigiama reakcija, tai rodo jų skambučiai, el. pašto žinutės, prašymai nebalsuoti iš viso už tokį projektą“, – savo siūlymą argumentuoja politikai.
Parlamentarai taip pat pastebi, kad projekte nėra nustatyta, kada darbdavys privalo darbuotoją į darbą priimti pagal neterminuotą darbo sutartį. „Todėl, neįtvirtinus tokios nuostatos, tikėtina, kad darbdaviai turės galimybę piktnaudžiauti ir stengsis nuolatinio pobūdžio darbui priimant darbuotojus visais atvejais sudaryti terminuotas darbo sutartis“, – sako K. Starkevičius ir A. Vidžiūnas.
Todėl jie siūlo įteisinti, kad „priimant darbuotoją nuolatinio pobūdžio darbui, darbdavys su juo sudaro neterminuotą darbo sutartį“.
Pasak parlamentarų, projekte nėra įteisinta darbo laiko trukmė ir maksimalus darbo laikas per savaitę, įskaitant viršvalandžius. Pagal jų siūlymą, „darbo laikas negali būti ilgesnis kaip 40 valandų per savaitę“.
Į Darbo kodeksą K. Starkevičius ir A. Vidžiūnas taip pat siūlo įrašyti, kad „maksimalus darbo laikas, įskaitant viršvalandžius, tačiau neįskaitant darbo pagal susitarimą dėl papildomo darbo laiko, per kiekvieną septynių dienų laikotarpį negali būti ilgesnis kaip 48 val.“

Modeliui pritarė

Spalio 15 d. Seimas po pateikimo pritarė Darbo kodekso ir lydimųjų įstatymų pataisoms, reglamentuojančioms naują socialinį modelį.
Už šiuos socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės pristatytus projektus po pateikimo balsavo 82 Seimo nariai, prieš buvo 16, susilaikė 16 parlamentarų.
Pritarus naujam socialiniam modeliui po pateikimo, toliau jis svarstomas Seimo komitetuose. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama sugrįžti lapkričio 24 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto