Siūloma vaiko pinigus skirti ir nepasiturinčioms šeimoms

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybė pasitarime pritarė, kad vaiko pinigus nuo septynerių metų galėtų gauti ne tik gausios, bet ir visos vaikus auginančios šeimos, jei vidutinės jų pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 153 eurai, tai yra 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio.

Pataisoms įgyvendinti – apie 8 mln. eurų

Šiuo metu į išmoką vaikams nuo septynerių metų šeimos gali pretenduoti tik tuo atveju, jei augina tris ar daugiau vaikų.
Išmoka vaikui priklauso, jei vidutinės šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (153 eurai), – teigiama Vyriausybės pranešime spaudai.
Numatoma, kad 2016 metais iš viso išmoką vaikui gaus apie 80,9 tūkst. vaikų, o pritarus siūlomoms nuostatoms, išmoką vaikui papildomai gautų dar apie 54,5 tūkst. vaikų, iš viso – apie 135,4 tūkst. vaikų.
Pataisoms įgyvendinti per metus reikėtų apie 8,2 mln. eurų. Išmokos vaikui dydis priklauso nuo vaiko amžiaus: nuo gimimo iki dvejų metų amžiaus skiriama 28,5 euro dydžio išmoka, o vyresniems vaikams – 15,2 euro.
„Tai iš tiesų nėra dideli pinigai, bet aš manau, kad tai yra pirmas žingsnis po 2008 m., kai kalbama apie vaiko pinigus ir kada jie yra atstatomi. Reikėtų dar įvertinti tai, kad papildomas neapmokestinamas pajamų dydis už kiekvieną vaiką taip pat yra padidėjęs, taip pat reikėtų prisiminti, kad (…) vadinamosioms vaiko kanceliarinėms prekėms taip pat yra praktiškai dvigubai padidėjusi pinigų suma“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Jau yra pavyzdžių

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės teigimu, ateityje numatoma svarstyti galimybes didinti išmoką ir ją skirti nepriklausomai nuo šeimos pajamų, ką daro latviai ir estai.
Tuo tarpu Seime svarstomo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) siūlymo nuo kitų metų numatyti 120 eurų išmoką vaikams nuo gimimo iki pilnametystės ministrė nepalaikė.
„Jei finansai leistų, aš iš tiesų skirčiau tiek, kiek reikia tiems vaikams, (…) tačiau negalima sprendimų priimti fragmentuotai, jeigu galvojame apie ilgalaikę valstybės perspektyvą ir gerovę. Fragmentinis vienos tikslinės grupės susikoncentravimas į vieną tikslinę grupę pažeidžia kitos grupės interesus“, – aiškino A. Pabedinskienė.
O dėl galimybių Lenkijos pavyzdžiu įvesti vadinamąsias šeimos korteles daugiavaikėms šeimoms, pasak ministrės, turėtų spręsti kiekviena savivaldybė atskirai.
„Jau yra kortelių pavyzdžių – Alytuje, ko gero, tai yra Lenkijos pavyzdys. Kiekviena savivaldybė dėl to gali nuspręsti ir priimti sprendimą“, – sakė A. Pabedinskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto