Siūlymui mažinti socialines pašalpas – žalia šviesa

Piniginės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo projektas dar bus perduotas svarstyti Seimui. Eltos nuotr.

Vyriausybė pritarė siūlymui mažinti socialines pašalpas daugiau kaip metus darbo nesusiradusiems žmonėms. Taip norima paskatinti žmones gyventi ne iš pašalpų, o aktyviau ieškotis darbo.

Siūloma, kad socialinė pašalpa nedirbančiam asmeniui būtų mokama 12 mėnesių, o po to proporcingai mažinama. Nuo 12 mėnesių – 20 proc., 24 mėnesių – 30 proc., nuo 36 mėnesių – 40 proc. ir t. t.
„Pašalpas tikrai gaus tie žmonės, kuriems jos yra reikalingos. Mes stengsimės ilgalaikę pašalpą gaunančius asmenis integruoti į darbinę rinką“, – žada socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
Ji taip pat pažymėjo, jog ilgą laiką nedirbantieji, pagaliau susiradę darbo vietą, pirmąjį pusmetį gaus 50 proc. prieš tai mokėtos socialinės pašalpos dydžio.
„Niekas pašalpų tiems piliečiams, kuriems jos reikalingos, kurie yra netekę darbo ar turi negalią ar kitokių problemų, neatims. Jie gali būti saugūs ir ramūs“, – pažymėjo ministrė.
Minėtas nuostatas įtvirtinantis Piniginės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo projektas dar bus perduotas svarstyti Seimui.

7 Atsakymai į “Siūlymui mažinti socialines pašalpas – žalia šviesa”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Lietuvoje,daugiausia sukure darbo vietu darbdaviai nesaziningu keliu.Tai kaip jie supras sazininga,paprasta zmogu,kuris nori dirbti ir uzsidirbti? Bet ka daryti pilieciams,kurie sulaukia iki pensijinio amziaus,ir ju jau verslininkai nebenori priimti i darba? Ir is ko jiems gyventi? Kokios gi jiems priklauso pasalpos,kol sulauks pensijos? Protingas jaunimas,kuris nelaukia,Lietuvoje sviesos tunelio gale,nes greitai dar jos ir nebus.Baigia aukstuosius,o mokslai Lietuvoje mokami,o darbo pabaigus,nera. Tai kodel tada melziami studentai ir ju tevai? Jeigu nera jokiu sansu musu vaikams,cia Lietuvoje? Musu vaikai yra apgaudinejami,taip iseina? Juk jie todel ir mokosi,kad isikurtu Lietuvoje.Nera teisybes!!!

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Taip Vyriausybe kitaip ir negali elgtis! kaip ji nesiulys mazinti? O ar Lietuvos Liaudies klausiate pries priimdami kokius sprendimus,kurie liecia visa Tauta Kodel uz Lietuvos paprastus zmones sprendzia tik vyriausybe?

 3. Romas parašė:

  Nepudrinkite smegenu, jei tau virs penkiasdesimt metu, joks darbdavys i darba neprima,

 4. NA parašė:

  nera tu darbu tiek daug bet jo nerasti keleta metu jau cia reik but specialistu :)

 5. taip parašė:

  Kas iesko, tas randa ir nereik verkslent, o darbo neranda tik tinginiai

 6. jo parašė:

  kad darbai taip metytusi,galetu tas pasalpas mazinti bet dabar darbu tai nera didelis pasirinkimas valdininkai savo sprendimais varo zmones is lietuvos i uzsieni o paskui bliauna kodel tiek daug zmoniu emigruoja,kodel klesti girtavimas’kodel tiek daug savizudybiu. patys prie to privedate mieli ponai.geriau kurkit daugiau darbo vietu,kad zmogui nereiketu zemintis ir prasyti tu pasalpu.dziaugiuosi kad ju nebegauname,nes vyras isvyko i uzsieni dirbti.labai nemalonu eiti i seniunija ir zemintis

 7. Regina parašė:

  debilu kalbos ,duokit ta darba ,kad jo ner ,nemulkinkit zmonem akiu .kad gyvenimas gereja ,buvo laikai kai visi dirbo ,ir nieks neprase tu pasalpu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto