***Skaitytojo naujiena*** „Bitutėje“ ir vaikai, ir suaugusieji mokėsi būti saugūs

Ritos Norvilienės nuotrauka

[nggallery id=299 template=caption]Penktadienio popietę į lopšelį-darželį „Bitutė” suvažiavo daug svečių – čia vyko prevencinis renginys „Būk saugus gatvėje”.

Filmavo perėją prie „Bitutės“

Vienas iš lopšelio-darželio veiklos prioritetų Sveikatingumo metams pažymėti yra vaikų saugumo užtikrinimas ir su tuo susijusių įgūdžių formavimas. Ugdant „Bitutės“ vaikų saugumo įgūdžius bendradarbiaujama su įvairiais specialistais, įstaigomis.
Penktadienį į „Bitutę“ atvyko VĮ „Telšių regiono keliai“ saugaus eismo skyriaus vadovas Arūnas Raibužis, šio skyriaus inžinierius Vygantas Mikuta, įmonės Mažeikių kelių tarnybos vadovas Silvestras Micheenko, Mažeikių rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio specialistė Roma Antanavičiūtė su „palyda“ – vaikų draugu Amsiumi. Renginiui pasiruošti padėjo ir mažeikiškis Tarybos narys, Ministro Pirmininko patarėjas susisiekimo klausimais Darius Jarmantavičius.
Svečiai į lopšelį-darželį atvyko ne tuščiomis. Pirmiausia vaikai žiūrėjo filmuotą  didaktinę medžiagą  „Amsius gatvėje“. Ją pakomentavo pareigūnė R. Antanavičiūtė, kuri patarė, pamokė mažuosius mūsų bendruomenės narius, kaip saugiai elgtis gatvėje.
Inžinierius V. Mikuta pristatė kelininkų sukurtą filmą. Jo veiksmas vyksta prie „Bitutės“ pėsčiųjų perėjos ankstyvą ir tamsų rytmetį. Įmonės „Telšių regiono keliai“ specialistų sukurtas filmukas akivaizdžiai parodė, kaip elgiasi tėvai, vaikai, darbuotojai, kaip jie pereina gatvę ties lopšeliu-darželiu, kaip įvažiuoja, kaip paleidžia vaikučius. Buvo galima pastebėti, kiek pėsčiųjų per gatvę ėjo su atšvaitais ar liemenėmis. Deja, tik vienas kitas…

Atšvaitai – ir vaikams, ir suaugusiesiems

Kaip teigė „Bitutės“ direktorė Asta Samoškienė, toks prevencinis renginys, akcentuojantis žmonių saugumo priemones gatvėje, jų svarbą saugant savo sveikatą ir gyvybę, privertė susimąstyti ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius. Jis neabejotinai atneš naudos. Įstaigos vadovė padėkojo visiems socialiniams partneriams, kurie prisidėjo patarimais, vaizdine medžiaga ir labai naudingomis dovanėlėmis.
Įmonės atstovas V. Mikuta susirinkusiesiems išdalijo dovanas: kiekvienam vaikui po atšvaitą pakabutį, o darbuotojams – atšvaitus juosteles, pamokė, kaip teisingai, geriausiai matomoje vietoje juos prisisegti, kad ir vaikai, ir suaugusieji būtų matomi ir saugūs tamsiu paros metu.
Reginio organizatoriai įsitikinę: tokiu būdu tėvai, vaikai ir įstaigos darbuotojai skatinami labiau  rūpintis vaikų ir savo pačių saugumu gatvėje, keliuose naudojant saugumo priemones: atšvaitus, liemenes, atsišviečiančius tamsoje drabužius.

Diana Tiškuvienė,
 socialinė pedagogė 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto