***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Dagiškiai per Žolinę minėjo 350-ąjį kaimo jubiliejų

Irenos SRĖBALIENĖS nuotraukos

Rugpjūčio 15 d. Dagiuose vyko vietos bendruomenės organizuota Žolinės šventė, kurios metu buvo minimas 350-asis kaimo jubiliejus.
Žolinė – Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų diena. 10 val. bendruomenės pirmininkė Regina Mineikienė su kitais šventės dalyviais dalyvavo šventose Mišiose Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, kurioje buvo šventinami žolynai, duona ir kitos gėrybės. Po mišių visi rinkosi į Dagius, kur jau šurmuliavo krepšininkai. Šiemet net 9 komandos (iš Mažeikių, Žemaičių Kalvarijos, Ukrinų, Alsėdžių, Sedos) susirinko išmėginti savo jėgų ne tik lošdami krepšinį, bet ir tritaškių metimo rungtyje, kurias organizavo Sedos seniūnijos vyr. specialistas R. Zoza.
Dar nesibaigus varžyboms renginio vedėja pranešė apie oficialų šventės atidarymą. Mažosios Dagių bendruomenės šokėjos, kurias ruošė bendruomenės narė V. Pocienė (šventės vedėja), renginį pradėjo improvizacija „Mano žolynai žydėti pradėjo“, kurios metu buvo atnešta pašventinta duona, žolynai.
Minint Dagių kaimo jubiliejų atvyko ir sveikinimo žodžius tarė daug garbių svečių – Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios klebonas Modestas Ramanauskas, Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė, Sedos seniūnijos seniūnas Algirdas Grinkevičius, Renavo bendruomenės atstovai.
Visus šventės dalyvius pradžiugino nuotaikingas Sedos darželio auklėtinių Saulės Janušaitės ir Guodos Kareivaitės (mergaičių muzikos vadovė Rasa Milieškienė) pasirodymas. Svečius savo dainomis linksmino muzikantai iš Skuodo r. Rukų bendruomenės ir Vidmantas Mizinas savo kūrybos eilėraščiais. Susirinkusieji akis galėjo paganyti į Šerkšnėnų kultūros centro šokių kolektyvą „Pajudam“ bei į Dagių bendruomenės mergaičių šokamą rokenrolą „Saldumynai“. Šokėjos dalyviams padovanojo daug svajingų, saldžių akimirkų.
Šventės metu dalyviai savo jėgas išbandė įvairiose sportinėse rungtyse, tapydami paveikslą iš gamtinių medžiagų, loterijoje. Prisiminimais susirinkusieji dalijosi žiūrėdami į nuotraukų stendus, bendraudami, ragaudami šeimininkių paruoštų vaišių.
Dagių bendruomenės pirmininkė Regina Mineikienė dėkojo už paramą organizuojant Dagių bendruomenės Žolinės šventę Mažeikių r. savivaldybei, Sedos seniūnijai, AB „Žemaitijos pienas“, AB „Pieno žvaigždės“, Sedos kredito unijai, Sedos sporto klubui „Sedula“, Sedos kultūros centrui, vietiniams ūkininkams ir visiems kitiems, padėjusiems savo darbu. Už nuopelnus buvo apdovanojami Sedos seniūnijos ūkininkai. Sedos seniūnijos vyr. specialistas R. Zoza apdovanojo sportininkus. Šiemet krepšinio varžybose 3×3 I vietą užėmė „Sedula-Gabera“, II vieta atiteko komandai „Alfa-Mažeikiai“, III vietoje liko Žemaičių Kalvarijos atstovai. Tritaškių metimo rungtyje nepralenkiamas buvo Donatas Pupšys.
Visi šventės dalyviai iki vėlyvo vakaro bendravo prie Žolinės stalo, ragavo susineštų skanėstų, dainavo lietuvių liaudies dainas, šoko, dalijosi prisiminimais.
Nuoširdus ačiū visiems už dalyvavimą ir apsilankymą mūsų bendruomenės susiėjime per Žolinės šventę, minint mūsų kaimo 350-ąjį jubiliejų! Tikimės, kad padovanojome jums gražių akimirkų.

V. POCIENĖ
Dagių bendruomenės narė

Irenos SRĖBALIENĖS nuotraukos

Irenos SRĖBALIENĖS nuotraukos

Irenos SRĖBALIENĖS nuotraukos

One Reply to “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Dagiškiai per Žolinę minėjo 350-ąjį kaimo jubiliejų”

  1. IRENA parašė:

    DAGIŠKIAI ŠAUNUOLIAI! Šventės organizatoriams nuoširdus ačiū.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto