***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Globos namų auklėtiniai turi kuo didžiuotis

Aurelijaus Venskaus darbas buvo įvertintas Padėkos raštu. Nuotraukos iš asmeninio albumo.

Mažeikių rajono vaikų našlaičių ir senelių globos namų jaunieji auklėtiniai ir vasaros dienomis netinginiavo. Jie ne tik dirbo kasdienius darbus gamindami maistą, padėdami šalia gyvenantiems senoliams bei besirūpindami pačiais mažiausiais mūsų vaikais, bet ir dalyvavo įvairiuose organizuojamuose renginiuose, išvykose, sukurtais dailės kūriniais papildydavo įvairių konkursų dalyvių gretas.

Įrašė žemaitišką dainą

Dar Mažeikių jaunųjų talentų konkurse Žemaičių krašto draugijos atstovės, žemaitiškos tarmės puoselėtojos Astos Butienės pastebėta mūsų globotinė Eglė Šateikytė buvo apdovanota dėmesiu ir aplinkinių rūpesčiu. Mergaitė ir vasarą nepamiršo dainuoti. Ji sugebėjo paruošti ir įrašyti garso įrašų studijoje naują, gana sudėtingą, tačiau be galo prasmingą žemaitišką dainą „Išejosė žmogaus laišks“. Eglei šį kūrinį padovanojo muzikos ir žodžių autorius Raimondas Rozenbergas.
„Šiam žmogui esame labai dėkingos… Nekantriai laukiame ir kompaktinės plokštelės pristatymo“, – atviravo tiek talentingoji Eglė, tiek kūrybingoji jos muzikos vadovė Gena Gaižauskienė.

Eglė Šateikytė įrašė žemaitišką dainą. Nuotraukos iš asmeninio albumo.

Pažino Indijos kultūrą

Globos namuose dirbanti socialinė pedagogė Kornelija Kekienė taip pat džiaugėsi savo auklėtiniais, jų aktyvumu bei smalsumu.  Šiais metais, minint Lietuvos ir Indijos diplomatinių santykių 20-metį bei Lietuvos ir Indijos forumo dvejų metų įsteigimo sukaktį, buvo organizuotas respublikinis piešinių konkursas „Mes piešiame Indiją“.  Šio sumanymo iniciatorės Seimo narės Dangutės Mikutienės dėka vaikai labiau pažino Indijos kultūrą ir savo potyrius ryškiausiomis spalvomis galėjo perteikti popieriaus lape. Konkurse dalyvavo 151 mokykla, gauti 3297 vaikų darbai.
Piešinių vertinimo komisija atrinko 50 geriausių darbų, kurie šiomis dienomis eksponuojami III Seimo rūmų vestibiulyje.

Mažeikiškio darbas – tarp geriausiųjų

„Tarp geriausių darbų puikavosi ir Mažeikių rajono vaikų globos namų auklėtinio Aurelijaus Venskaus piešinys. Tad su Aurelijumi buvome pakviesti į Seimą, kuriame iškilmingai buvo pagerbti šio konkurso nugalėtojai. Labai džiaugiamės, kad mūsų auklėtinio darbas kompetentingų komisijos narių buvo pastebėtas ir įvertintas, – savo auklėtiniu didžiavosi specialistė K. Kekienė. – Ačiū visiems, kurie organizavo šį konkursą, išvyką į Trakus bei pasiplaukiojimą garlaiviu Galvės ežere. Ačiū ir vaikams, kurie buvo aktyvūs, darbštūs ir kūrybingi, o Aurelijui linkėčiau kūrybinės sėkmės!“
Tai tik keletas iš daugelio mūsų vaikų nuveiktų gana gerų ir prasmingų darbų, neleisiančių suabejoti jų noru bei pastangomis pakeisti tamsias gyvenimo spalvas į nepakartojamą vaivorykštės spalvų derinį…

Globos namų direktoriaus pavaduotoja Raimonda Veličkienė

One Reply to “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Globos namų auklėtiniai turi kuo didžiuotis”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Labai daznai pagalvoju,kad kokia mergaite,kai man buna laisvadieniai,galetu prisijungti prie musu…. pabendrautume,pamokyciau ja gaminti maista,megsti. ka nors jai padovanociau. Daug aprupinti, zinoma negaleciau- ne kokie turtuolia esam, o paprasti zmones…… Ar as gerai galvoju? Ar vaiku nameliai palaikytu tokia globa? Ar, jeigu negali vaiko paimti ilgiau,geriau isvis nepradet? Gal patys vaikai nenoretu tokiu santykiu? Man 55m.Du sunus studentai, gyvenu viena su suniuku, vairuoju,Mano gyvenimas paprastas,bet su mergaite gal mes ji sukurtume idomesni? Kas ismanot, parasykit.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto