***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Istorijos mokytojai keliavo regiono partizanų keliais

Akimirkos iš išvykos. Nuotrauka autorės.

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena šiais metais minima gegužės 20-ąją. Ta proga trečiadienį  buvo organizuota rajono mokyklų istorijos mokytojų edukacinė išvyka Žemaitijos regiono partizanų keliais.

Susipažino su įvykiais

Pagrindinis kelionės tikslas – aplankyti Telšių rajone, Dievų krėslo miške, buvusias partizanų kautynių ir žūties vietas bei susipažinti su jų kovomis prieš sovietinius okupantus.
Apie to meto įvykius daug pasakojo to laikotarpio tyrinėtojas, entuziastas telšiškis Romualdas Jonušas.
Būtent jo iniciatyva po daugelio metų paieškos buvo atrasti čekistų sušaudytų partizanų palaikai. Mokytojai klausėsi įdomių pasakojimų apie partizanų kovos būdus, jų gyvenimo sąlygas, miške aplankė partizanų kovų ir žūties vietas. Daug įdomaus išvykos dalyviai sužinojo apie to meto mokytojų indėlį į pasipriešinimą sovietams (viena jų – Irena Belazaraitė, žuvo šiuose miškuose), apžiūrėjo Romualdo Jonušo atstatytus partizanų bunkerius.

Apžiūrėjo bunkerį

Kita mokytojų aplankyta partizanų slapstymosi vieta, sovietams okupavus, – Mažeikių rajone, Milių miške esantis bunkeris. Jame slapstėsi, o vėliau buvo nužudyti Pranas Šiuipys, Albertas Švažas. Apie šalia Krakių miestelio buvusį bunkerį įdomiai pasakojo šia tema daug medžiagos surinkęs kraštotyrininkas Alfonsas Degutis. Jis su mokytojais pasidalijo ir turima vaizdine medžiaga apie Milių bunkerio atidarymo iškilmes, įrašytais prisiminimais.
A. Degutis visą išvyką filmavo, tad ir mokiniai turės galimybę pamokų metu susipažinti su mūsų krašto partizanų veikla.

Silva Bulauskienė
Mažeikių rajono istorijos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė

Jeigu ir Jūs turite naujienų, kviečiame pasidalinti su santarvė.lt skaitytojais. Informaciją ir nuotraukas galite atsiųsti, portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.
Kas mėnesį geriausios informacijos autorių apdovanosime.

3 Atsakymai į “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Istorijos mokytojai keliavo regiono partizanų keliais”

  1. Jolka parašė:

    Ka jie cia daro prie tos duobes? Ot artistai. Nusibelde i kazkoki miska ar giria, rado kazkokia duobe, tipo, bunkeri apgriuvusi ar apkasus, ziuri, masto kazka. Ot keistu zmoniu yra.

  2. vaje parašė:

    ar tik dešimt istorikų Mažeikiuose yra? Reikėjo vedėją pasiimt, juk jis irgi istorikas

  3. haha parašė:

    lol :DD ziauru :DDDDD

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto