***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Literatai iš Mažeikių svečiavosi Skaistgiryje

Autorės nuotraukos

Tradicija tapo joniškiečių literatų suėjimai ant Uolyno kalno. Jau senokai išplasnojusi Skaistgirio vidurinės mokyklos „Mėlynoji paukštė“ iš mokyklos nutūpė miestelio bibliotekoje. Nuo to laiko ilgametė  bibliotekininkė Veronika Rimutė Bilienė ne tik bibliotekos globon priėmė jaunųjų literatų kūrybą, bet ir kasmet ėmė rengti literatūrines popietes vasarai žengiant pirmuosius žingsnius. Savo seniūnijos, Žagarės, Stungių literatai svečiavosi Skaistgiryje, neaplenkė miestelio ir literatų klubo „Audruvė“ bendraminčiai, kitur gyvenantys kraštiečiai. 

Bibliotekininkei išėjus į užtarnautą poilsį literatūrinių popiečių organizavimą perėmė Lijana Degimienė ir Jolanta Jatulietė. Šiemet bendradarbiaujant su moterų draugija „Versmė“ bibliotekininkės į svečius pasikvietė Mažeikių literatų klubą „Aura“. Vladislovų dieną Skaistgiryje ant Uolyno kalno skambėjo poezijos posmai, dainos, astrologiniai pastebėjimai. Svečiai Janina Butnorienė, Alfredas Eičinas savo dainomis užbūrė gausų būrį literatūrinio žodžio mylėtojų. Vida Kareva žavėjo humoristine kūryba, o astrologas Vladas Daukantas, pasižvalgęs po apylinkes, sakė, kad Uolyno kalne esanti ypač gera aura meditacijai, suėjimams. Astrologas pasakojo apie tai, kokie šie metai yra atskiriems Zodiako ženklams.

Autorės nuotraukos

Savo kūrybą skaitė ir „Audruvės“ klubo literatės Regina Briedytė ir Emilija Kvedarienė bei skaistgirietės Renata Sruogiūtė ir Vida Urbonienė. Popietės metu lauko gėlių puokštės įteiktos tą dieną vardadienį šventusiems Vladams.
Skaistgiriečiai, atsidėkodami už nuoširdžią popietę, svečiams literatams įteikė moterų draugijos aktyvistės Virginos Jakutienės iškeptos naminės duonos su Skaistgirio simboliu – uosio lapu.
Vida URBONIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto