***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Poezijos popietė – kartu su dailininkais

Skambant muzikai, ekrane buvo galima stebėti lėtai verčiamos knygos lapus su dailininko A. Torcque darbais ir klausytis dvyliktokų skaitomų eilių. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mažeikių Pavasario vidurinėje mokykloje jau antri metai vyksta poezijos popietė „Vasaris gieda pavasarį“.
Šiemet popietės metu buvo skaitomi eilėraščiai iš Mažeikiuose kuriančio olandų dailininko Arie Torcque albumo „Tylos aidas“.

Dalyvavo ir autorius

Albume, kuris Mažeikių visuomenei buvo pristatytas rudenį vykusio tarptautinio festivalio metu, paveikslus lydi paties dailininko bei Saros Poisson, Birutės Steponavičienės, Vaclovo Navicko, Rimos Berkutės-Sadauskienės, Astos Brazaitienės eilėraščiai.
Mokyklos dvyliktokai keletą dienų sklaidė šį albumą. Jų tikslas buvo išsirinkti jiems patinkantį eilėraštį ir pasiruošti jį raiškiai skaityti.
Vieni atrado eilėraštį juos sudominusio paveikslo dėka, kiti, perskaitę posmus, atidžiau įsižiūrėjo į šalia esantį dailininko kūrinį.
Džiugu ir didelė garbė mūsų mokyklai, jog renginyje dalyvavo albumo „Tylos aidas“ autorius – dailininkas A. Torcque.
Poezijos popietės metu jis susipažino su mūsų mokyklos dailės mokytoju Aleksandru Novaku. Abu kūrėjai vienas apie kitą buvo daug girdėję, tačiau iki šios dienos nebuvo pažįstami. Žiūrovams jų susipažinimas buvo žavinga akimirka.

Dvyliktokus dominusi tema – laikas

Dailė, poezija ir muzika lydėjo dalyvius visos popietės metu. Skambant muzikai, ekrane buvo galima stebėti lėtai verčiamos knygos lapus su dailininko A. Torcque darbais ir klausytis dvyliktokų skaitomų eilių.
Net 12 (įdomi detalė) dvyliktokų pritarė organizatorių idėjai ir skaitė pasirinktus eilėraščius. Džiugu pastebėti, kad skaitovai buvo 6 merginos ir 6 vaikinai – tai harmonija.
Dvyliktokai skaityti pasirinko visus tris albume buvusius eilėraščius pavadinimu „Laikas“ ir nutarė, jog tai jiems – labai svarbi tema, nes bėgančios dienos artina egzaminus.
Su mokiniais atsisveikindamas dailininkas A. Torcque jiems padovanojo po savo sukurtą atviruką. Mokiniai palinkėjo jam ir mylimam dailės mokytojui Aleksandrui Novakui kuo geriausios sėkmės Vilniuje vykstančių Žemaitijos dienų parodose.
Poezijos paukštė Pavasario mokykloje paskutinę žiemos dieną pragydo apie pavasarį.

Asta Brazaitienė ir Sandra Tamošauskienė

Jeigu ir Jūs turite naujienų, kviečiame pasidalinti su santarvė.lt skaitytojais. Informaciją ir nuotraukas galite atsiųsti, portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.
Kas mėnesį geriausios informacijos autorių apdovanosime.

Renginyje dalyvavo albumo „Tylos aidas“ autorius – dailininkas Arie Torcque. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto