***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Prasminga projektinė veikla

Nuotrauka iš asmeninio albumo

Laižuvos Antano Vienažindžio  pagrindinė mokykla teikė paraišką Savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos 2013 m. lėšoms gauti. Gautas finansavimas projektui „Aš – gamtos dalis“.


Mokėmės rūšiuoti

Projekto sumanytojai ir vykdytojai kėlė labai aiškius tikslus ir  uždavinius: rūpintis mokinių aplinkosauginiu švietimu, didinti  aplinkosauginį aktyvumą, skatinti atsakingą vartojimą.
 Projekto metu moksleiviai mokėsi rūšiuoti atliekas, darė kompozicijas iš gamtinių medžiagų ir antrinių žaliavų, dalyvavo ekskursijoje ir edukaciniuose užsiėmimuose.
Mokinių taryba buvo paskelbusi akciją „Rūšiuok atsakingai“. Per ją moksleiviams  papasakota apie pavojingų atliekų žalą, mokiniai rinko ir rūšiavo įvairias atliekas.


Užsiėmėme kūryba

Iš surinktų plastikinių kamštelių mokiniai kūrė paveikslus. 
Per dailės pamokas 5–6 klasių moksleiviai kūrė paveikslus iš gamtinių žaliavų, per geografijos pamokas savarankiškai 7–8 klasių mokiniai studijavo medžių lapus ir rieves bei darė informacinius stendus „Medžio gyvybė“.

Nuotrauka iš asmeninio albumo

 9 klasės mokiniai sumaketavo lankstinukus apie ligas, kurias platina laukiniai gyvūnai ir beglobiais tapę naminiai gyvūnai. Aprašė būdus, kaip šioms ligoms užkirsti kelią. Mokykloje informacija  buvo įdėta šiai temai skirtame stende. Lankstinukai mokyklos bendruomenei bus išdalinti per tradicinę dieną „Mano augintinis“, kuri šiais metais nukelta į pavasarį, kai bus šiltesni orai, nes mokiniai augina labai daug gyvūnų ir nori visus juos parodyti.
Projekto metu vyko seminaras „Moliūgų gėlės“, užsiėmimuose Švietimo centro specialistė Lina Videckienė mokė meniškai pjaustyti moliūgus ir arbūzus.
2–9 klasių mokiniai darė karpinius gamtos tema, jais  papuošė mokyklą.


Pažintinė ekskursija

Vykome į ekskursiją, norėjome pamatyti gražiausius Lietuvos gamtos parkus. Keliavome į Palangos botanikos sodą, aplankėme Gintaro muziejų ir dalyvavome edukacinėje pamokoje „Liaudies medicina ir gintaras“. Pasivaikščiojome J. Basanavičiaus gatve, ėjome Palangos tiltu ir grožėjomės  rudenine jūra. 
Vėliau važiavome į Kretingą. Ten aplankėme Žiemos sodą, jame pamatėme įvairių augalų ir gyvūnų. Ši kelionė mums paliko didelį įspūdį.


Džiaugiamės rėmimu

Dėkojame projekto vadovams ir mokytojams, kurie visada padeda ir skatina mus dalyvauti įvairiose veiklose. Malonu, kad rajono Savivaldybė remia tokius projektus, kurie plečia mokinių akiratį, ugdo juos būti atsakingais vartotojais. 
Mūsų mokykla jau 6-us metus iš eilės vykdo gyvūnų globos ir priežiūros projektą, per kurį organizuojamos naminių gyvūnų parodos, paskaitos apie jų laikymą, priežiūrą, žiemą mokiniai vyksta į mišką, veža maistą laukiniams gyvūnams, pavasarį kabina inkilėlius, vasarą renka vaistažoles – per visus metus mokiniai turi savo teritorijas, iš kurių renka stiklą, plastmasę, kitas nepūvančias atliekas.
Gabija VASILIAUSKAITĖ  ir Deimantė MEŠKYTĖ
Laižuvos Antano Vienažindžio  pagrindinės mokyklos Mokinių tarybos narės    

Nuotrauka iš asmeninio albumo

One Reply to “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Prasminga projektinė veikla”

  1. Dangus parašė:

    Šaunus straipsnis bei nuotraukos.. :)) ŠAUNU !!! :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto