***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Pusiaužiemio diena Pikelių mokykloje

Pikelių mokyklos mokiniai ir mokytojai su T. Janušausku prie vaišių žvėreliams. Nuotrauka iš mokyklos archyvo

Sausio 25-oji yra pusiaužiemis: žiema persiverčia į antrąją pusę, žvėreliai ir paukšteliai išgyvena sunkiausią periodą. Tokiu metu prasideda aktyvesnė pagalba žiemos šalčių iškankintai gyvūnijai.


Susitiko su medžiotojų būrelio pirmininku

Pikelių mokykloje Pusiaužiemio dieną drauge su tėveliais tempdami rogutes su vaišėmis žvėreliams ir karšta arbata penkerius metus vykdavome į pušyną ant Pikelių Perkūnkalnio. Užaugo šauni mokinių laida, kurios branduolys dabar mokosi Sedos gimnazijoje, bet tradicija ugdyti prieraišumą gamtai bei atjautą viskam, kas gyva, liko.
Savivaldos būrelio pirmininkas Rimantas Inta ir kraštotyros būrelio narys Laurynas Visockis entuziastingai plėtojo išvykos į mišką ir gilinimosi į gamtos pasaulį renginio planą. Mokyklos direktoriaus pavaduotojai  M. Pukštienei ir mokytojams padedant buvo suorganizuotas puikus susitikimas su Pikelių medžiotojų būrelio pirmininku, medžioklės trofėjų ekspertu Tadu Janušausku.


Žvėreliams nuvežė vaišių

Medžiotojų būrelio pirmininkas papasakojo apie medžiotojus, priminė, kaip nepadarant žalos reikia teisingai organizuoti žvėrelių šėrimą, džiaugėsi, kad prie mokyklos matė pakabintas lesyklėles, puikiai sumeistrautas ėdžias, gausiai suneštas vaišes paukšteliams ir žvėreliams, kurias pasiūlė nuvežti į arčiausiai esančią šėryklą.
Šįkart mokinai drauge su T. Janušausku vyko į Didžiamiškio žvėrelių šėryklą. Džiaugėsi jaunieji gamtos bičiuliai, padėję vaišes tinkamiausioje vietoje, o įdomiausia buvo mokytis atpažinti žvėrelių pėdas.
Grįždami atgal aukštesniųjų klasių berniukai T. Janušauskui parodė ką tik įrengtą lesyklą kurapkoms, kurią padarė iš nupuoštos kalėdų eglutės. Medžiotojų būrelio pirmininkas pasidžiaugė, kad vaikinai pasirūpino mažosiomis laukų vištelėmis ir užuovėją surentė teisingai.
Ir grįžus į mokyklą dar švietė saulė, pagal Pusiaužiemio orų spėliones, tai reikštų, kad pavasaris jau ne už kalnų.
Valerija Mažonienė
mokytoja

3 Atsakymai į “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Pusiaužiemio diena Pikelių mokykloje”

  1. Buvęs mokinys parašė:

    Nu matai, matai kaip ištuštėjo mokykla. prisimenu, kada aš mokiausi tai buvo dar nemažai, o dabar tikriausiai daugiausiai tik popieriniai mokinukai tik kažin ar su tais trimis gimnazistais ar be jų. Dėkoju tai mokytojai, kuri gelbsti mano buvusią mokyklą.

  2. Sediškis parašė:

    Nu gerai, kad vaikai mokinami žvėrelius globoti, tk va mokytoja rašo, kad branduolys mokosi Sedos gimnazijoje, o kiek žinau ten iš Pikelių atveža geltonasis tik 3, jei tai mokyklos branduolys, tai kiek Pikeliuose yra iš viso ????? Nu samprotaujant tai turėtų būti kokie šeši nu geriausiai – devyni. Kita vertus tie kurie nuo Mažeikių degalinės atvežami, tai nėra nei branduolys, nei pikeliškiai. Nu atėjo laikai….

  3. Edmundas parašė:

    Aš tą dieną ištvojau 0,2 litro baltosios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto