***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Šerkšnėnų bibliotekoje – paskaita apie sveikatą

Asmeninio albumo nuotr.

Mažeikių savivaldybės viešosios bibliotekos Šerkšnėnų filiale vyko sveikos mitybos paskaita, kurioje dalyvavo bendruomenės nariai. Paskaitą vedė sveikos gyvensenos instruktorė ir mitybos sudarymo specialistė Vilma Gecevičienė.
Paskaitos  metu dalyviai sužinojo, kokios yra didžiausios XXI amžiaus žmonių daromos klaidos, susijusios su sveikata, kokie faktoriai ją veikia. Taip pat sveikos gyvensenos instruktorė Vilma Gecevičienė atskleidė, kokios yra šio amžiaus ligos, kurioms įtaką daro bloga mityba bei mažas fizinis aktyvumas. Pasak jos, būtina užsiimti sveikatos profilaktika, o ne gydymu.
Lektorė supažindino su pagrindinėmis sveikos mitybos taisyklėmis – būtina valgyti maistingai, įvairiai, per dieną kelis kartus valgyti įvairių, dažniau šviežių, daržovių ir vaisių. Svarbu mažinti riebalų vartojimą, rečiau naudoti cukrų, riboti druskos vartojimą, nepiktnaudžiauti alkoholiu. Taip pat svarbu gerti pakankamai skysčių, ypač vandens, ir kasdien aktyviai judėti.
Paskaita pravesta panaudojant naują įrangą, įsigytą iš Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Pažangių technologijų ir laisvalaikio centras“ lėšų. Projektą remia Lietuvos kultūros ministerija ir Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos projektas „Bibliotekos pažangai 2“.

Ilona MIKNIENĖ
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Šerkšnėnų filialo vyresnioji bibliotekininkė

3 Atsakymai į “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Šerkšnėnų bibliotekoje – paskaita apie sveikatą”

  1. Kaimo bendruomenės aktivistė parašė:

    Taip, dabar bibliotekininkės yra priverstos išsinerti ne tik iš savo profesijos rėmų , bet ir iš kailio. Iš jų yra reikalaujama rašyti projektus, bibliotekos administracija sau užsideda pliusiukus, o tos gaudamos minimalų atlyginimą daro visus darbus. Sėkmės tau Ilona ir kantrybės.

  2. Prijaučianti bibliotekai parašė:

    Bibliotekininkės yra priverstos daryti tokius renginius pagal vykdomus projektus, nesvarbu, patinka tai joms ar ne. Taip pat yra privaloma tuos renginius viešinti spaudoje ir internete. Kai bibliotekininkės nieko nedaro – blogai, kai daro ir vėl blogai. Tai kuom biblioteka šiandien begali nustebinti? Reikia rengti gėjų ir lesbijiečių paradą, va tai bus įvykis Mažeikių rajone. Sėkmės tau, Ilona.

  3. Vardas (privalomas) parašė:

    vo tai įvykis, mažiau valgyti mėsos, daugiau daržovių- kiek daug sužinojo šerkšnėniškės…stebuklas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto