***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Ukrinų vaikai šventė Užgavėnes

Nuotrauka iš darželio archyvo

Užgavėnės – žiemos pabaigos šventė. Tai džiaugsmo, juoko, linksmumo, įvairiais papročiais, apeigomis, burtais apipinta diena. Tai savotiškas liaudies teatras, kuriame buvo išjuokiama daugelis gyvenamojo meto negerovių. Tai savotiškas karnavalas, kurio metu siautėja raganos, velniai, žydai, čigonai, arkliai, Lašininis, Kanapinis…

Mūsų darželyje (mišrioje ikimokyklinio ugdymo grupėje) Užgavėnės mėgstamos ir laukiamos. Nepabūgę aplink sklandančios gripo epidemijos vaikai Užgavėnių šventei ruošėsi ne tik su auklėtojomis, bet ir tėveliais: gamino kaukes, galvojo, kokiu Užgavėnių veikėju persirengs, mokėsi įvairių dainelių, šokių, žaidimų, kurie padėtų kuo greičiau išvyti žiemą.
Per Užgavėnes svarbu daug triukšmauti, turėti kaukę, laistytis vandeniu ir voliotis sniege… Ligoms atspariausi  vaikai susirinko ne tik parodyti įspūdingas, pačių gamintas kaukes, bet ir padainuoti, pažaisti bei pasidžiaugti paskutinėmis žiemos linksmybėmis. Muzika pasirūpino meno vadovas, direktoriaus pavaduotojas ugdymui Kęstutis Šiaulys.

Nuotrauka iš darželio archyvo

Vaikams dainuojant daineles, žaidžiant žaidimus atbėgo Lašininis ir Kanapinis. Tarp jų vyko žūtbūtinė kova. Jie stumdėsi, grūmėsi, kol galų gale pavasario būtybė – Kanapinis nugalėjo ir buvo deginama Morė – svarbiausia Užgavėnių šventės akcentas.
Visi vaikai garsiai skandavo: „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“, žaidė žaidimus, lenktyniavo, dalyvavo konkursuose, išpirkinėjo „pavogtus“ daiktus nustatytomis kainomis – kas pašoko, kas padainavo ar kokį darbą atliko.
Morei sudegus, vaikai vaišinosi vienu svarbiausių Užgavėnių simbolių – blynais ir kakava. Jų parūpino virėja Zita. Vaikams labai patiko blynų paišymas: pamirkę teptukus į medų, šokoladinį sirupą, uogienę vaikai piešė ant blynų. Kai piešinys baigtas – blynas keliauja į pilvuką.
Šventės dalyviai tikisi, kad sudeginę Morę ir smagiai praleidę laiką „išvarė“ susikaupusį blogį, negandas, nelaimes, įgrisusią žiemą ir priartino pavasarį.

Auklėtoja
Sonata Kasperavičienė

One Reply to “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Ukrinų vaikai šventė Užgavėnes”

  1. Buvusi ukriniske parašė:

    Smagu, kad yra tokiu moteriskiu, kurios ugdo jaunaja karta graziai.
    Viliuosi, kad bus vis daugiau isauganciu ukriniskiu doru zmonu ir supras, kad gyvenime yra ir daugiau dalyku, nei susirinkus bureliui stovet prie pagrindines miesteleio parduotuves.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto