***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Verslumo savaitė skatino moksleivių kūrybiškumą

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mažeikių politechnikos mokykloje vyko ketvirtoji verslumo savaitė, kurios metu penkias dienas buvo organizuojamos įvairios veiklos. Beveik visuose renginiuose dalyvavo rajono ugdymo įstaigų pedagogai ir moksleiviai. Projekto iniciatorės – ekonomikos ir verslo pagrindų mokytojos Erika Pusvaškė ir Vilma Ramanauskienė – stengėsi ugdyti mokinių verslumo įgūdžius, skatinti kūrybiškumą, suteikti žinių, užmegzti kontaktus su įmonėmis.
Praėjusį pirmadienį mokykloje netradicinę pamoką vedė UAB „Saurida“ personalo direktorė Danguolė Steponaitienė. Ji diskutavo su mokiniais apie įsidarbinimo galimybes, patarė, kaip tinkamai parengti gyvenimo aprašymą, kaip pasiruošti susitikimui su darbdaviu ir kaip elgtis pokalbio metu.
Kitą dieną baigiamųjų kursų mokiniai kartu su savo profesijos mokytojais vyko į Mažeikiuose esančias įmones: UAB „Darstamas“, AB „Axis Industries“, UAB „Elmaga“, UAB „Saurida“, UAB „Taumona“, UAB „Versona“, UAB „Omnitel“, Urvikių kultūros centrą, UAB „Mažeikių vandenys“. Mokiniai susipažino su įmonių veikla, vadovais, karjeros galimybėmis.
Trečiadienį Mažeikių „Astrum Palace“ viešbutyje ekonomikos mokytoja Erika Pusvaškė kartu su Mažeikių verslininkų asociacijos atstovais organizavo loginio mąstymo žaidimą „Protų mūšis“, kuriame susikovė penkios rajono ugdymo įstaigų komandos. Atsakymus vertino komisija: Gražina Bartkevičienė, Mažeikių verslininkų asociacijos prezidentė, Agnė Gylytė, Verslininkų asociacijos vykdančioji direktorė, ir Mažeikių politechnikos mokyklos direktorė Vida Lumpickienė. Geriausiai sekėsi Žemaitijos kolegijos Mažeikių fakulteto komandai. Visoms komandoms įteiktos padėkos ir kvietimai į verslo forumą „Sėkmingas verslas“. Nugalėtojams padovanota dar ir speciali Verslininkų asociacijos dovana.
Sportas daro įtaką asmenybės tobulėjimui, ugdo ištvermę, kuri reikalinga verslo pasaulyje. Tokios buvo rajoninio renginio „Sportuodamas tobulėk visapusiškai“ pagrindinės mintys. Jame dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš įvairių rajono ugdymo įstaigų. Skaityti įdomūs pranešimai apie sportą ir meną, sportą ir verslumą, pateikta nuotaikinga parodomoji programa.
Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos šokių mokytoja Jurgita Juodpusytė, skaitydama pranešimą „Šokis – sportas ir menas – viename“, teigė, kad sportas ir menas vienas kitą papildo. Taip pat ji pristatė Pilateso mankštos metodą. Šios mokytojos vadovaujamas kolektyvas „Allegro“ pašoko smagų „lindy hop“ šokį.
Sportinių šokių studijos „Spindulys“ treneris Mindaugas Banys svarstė, kad šokis keičia asmenybę – išvysto muzikalumą, koordinuoja judesius, ugdo pasitikėjimą savimi. Po pranešimo šokėjų pora pademonstravo šokį čia čia čia.
Ingos linijinių šokių grupės vadovė bei kalanetikos trenerė Inga Krikščiukienė skaitė net du pranešimus. Viename iš jų akcentavo linijinių šokių specifiką, o kitame pranešime lektorė supažindino su kalanetika, jos istorija, principais.
„Šokis – tai lyderystė, ugdanti verslumą“ – tokia šokių kolektyvo „Džesi“ vadovės bei Mažeikių Gabijos gimnazijos šokių mokytojos metodininkės Simonos Gargasienės pranešimo tema. Ji įsitikinusi, kad šokis ugdo tokias savybes kaip atkaklumas, drąsa, veržlumas, ryžtingumas, bendradarbiavimas, atsakomybė.
Modernaus šokio kolektyvo VšĮ „Šokio banga“ direktorė Inga Diržininkienė ir choreografijos vyr. mokytoja Edita Gaižauskienė pasakojo apie zumbą. Tai nauja fitneso rūšis, jungianti aerobiką su šokiu. Audringų žiūrovų aplodismentų sulaukė pačių vadovių ir kolektyvo atliekama zumba.
Kita šio renginio dalis buvo skirta futbolininkams ir krepšininkams. Į mokyklą atvyko Aurelija Jurkuvienė, Mažeikių futbolo klubo „Atmosfera“ direktorė, jo prezidentas ir treneris Nerijus Gudaitis, treneris Gintaras Juodeikis bei klubo komandos nariai. Treneris ir klubo direktorė papasakojo apie klubą, treniruotes, sportinius pasiekimus, šventes.
Apie mūsų miesto krepšinio klubą Mažeikių „Mažeikiai“ papasakojo jos direktorius Giedrius Petrulevičius. Jis kartu su klubo vyr. treneriu Aloyzu Rudžiu ir treneriu Vidmantu Berčiu bei komandos nariais atsakė į klausimus, kvietė atvykti stebėti varžybų. Komandos kapitonas Darius Pakamanis, baigęs mūsų mokyklą, papasakojo apie savo karjerą užsienio valstybėse –Vokietijoje, Ukrainoje, Ispanijoje.
Verslumo savaitė – jau tradicinis, mokiniams neabejotinai naudingas projektas. Tai – mokyklos indėlis į jaunimo verslumo skatinimą.

Bronislava Butnoriutė
Mokyklos laikraščio „Žvilgsnis“ korespondentė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto