***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Židikiškiai šalį pristatė Suomijoje

Apie Lietuvos energetinį potencialą kolegoms kalbėjo Marius Pocevičius ir Mantas Brazdauskis. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos atstovai grįžo iš Suomijos, kur vyko Comenius daugiašalės partnerystės programos projekto ,,Energija  rytoj“ šalių partnerių susitikimas.

Išvyko su paruoštais namų darbais

Penktojo šalių partnerių susitikimo Kankaanpaa mieste tema – ,,Energetinis potencialas šalyje“.
Šį kartą mūsų mokyklai atstovavo mokyklos direktorė Rima Širvinskienė, mokytojos Vilma Levickienė, Aurelija Kasputytė, mokyklos buhalterė Bronislava Vitkauskienė ir penkių mokinių grupė: Marius Pocevičius, Mantas Brazdauskis, Artūras Pralgauskas, Viktorija Pragulbickaitė, Monika Rozgaitė.
Susitikimui reikėjo paruošti namų darbą – išanalizuoti ir pateikti prezentaciją apie šalies energetinį potencialą ir apie transporto energiją.
Mokiniai, vadovaujami  fizikos mokytojos Aurelijos  Kasputytės,  surinko ir susistemino medžiagą apie visoje šalyje dominuojančias energijos rūšis.  Jie domėjosi saulės, vėjo, vandens, biomasės bei vietinio ir atvežtinio kuro pasiskirstymu šalyje.
Kita namų darbų užduotis buvo paruošti stendą. Tai produktų, kurie buvo sukurti organizuojant konkursus, atliekant tyrimus, demonstravimas.
Susitikime pristatėme piešinius, aplinkos užterštumo tyrimų medžiagą bei įdomesnių veiklų akimirkas, užfiksuotas fotoobjektyvu.

Sužavėjo išvyka į atominę elektrinę

Visai nesvarbu, kad žiema dar tvirtai laikė gamtą savo rankose, buvo šalta ir slidu, pūtė žvarbus vėjas – visų veiduose ir širdyse vyravo džiugi nuotaika, geros emocijos.
Susitikimo organizatoriai surengė keletą ekskursijų. Pabuvojome menų universitete, lankėmės Jami  pramogų ir poilsio parke.
Mokiniai ne tik susipažino su  visų metų laikų pramogomis, bet ir patys turėjo galimybę išbandyti  ,,linksmuosius“ kalnelius.
Visus labai sužavėjo edukacinė programa – išvyka į Olkiluodon atominę elektrinę. Dalyviai buvo supažindinti su atominės elektrinės infrastruktūra, energetiniais ištekliais, poveikiu aplinkai.  Pabuvojome saugios radiacijos zonoje apie 600–700 metrų po žeme, kur laikomos panaudotos branduolinės urano atliekos.
Iš šio susitikimo visi grįžome ne tik pagilinę žinias apie atsinaujinančias energijos rūšis, taupymą, ekologiją, bet ir pamatę nuostabią Suomijos gamtą, susipažinę su tradicijomis, papročiais, kultūra. Patobulinome anglų kalbos žinias, mokiniai susirado naujų draugų.

Laima Bartkuvienė
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui, projekto koordinatorė

Jeigu ir Jūs turite naujienų, kviečiame pasidalinti su santarvė.lt skaitytojais. Informaciją ir nuotraukas galite atsiųsti, portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.
Kas mėnesį geriausios informacijos autorių apdovanosime.

Direktorė Rima Širvinskienė Kankaanpaa atstovui padovanojo knygą apie Lietuvą. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Židikiškių delegacija. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto