Skaitytojo nuomonė: Dalia ir Likimas

Virginijus SUNGAILA. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kiekvienas iš mūsų turi savo dalią ir savo likimą. Mes šiomis dienomis turime savo rankose miesto ir miestiečių likimą. O kokia bus mūsų dalia, spręsis po kelių dienų. Dabar esame neišvengiamų aplinkybių eigoje. Mes turime nulemti ne tik dviejų žmonių, bet ir savo lemtį. Mano nuomonė bus paremta žmogumi. Gal teisingiau, dviem posakiais:
1)    Svarbiausia – žmogus
2)    Už teisingumą žmogui
Šiuos posakius dabar dažnai galima matyti mūsų miesto gatvėse. Gerai būtų, kad juos ilgiau prisimintume ir mes, ir, žinoma, tie, kas juos didelėm raidėm užrašė. Tikėkime, kad po rudeninio šou jie išgyvens bent jau iki pavasario. Kaip kažkada rašė prancūzų filosofas ir rašytojas Albertas Kamiu: „Tiesa, kaip ir šviesa, akina. Melas, priešingai, yra švelni prieblanda, kurioje visi daiktai įgyja paslaptingos vertės.“ Kas dabar yra užrašyta, mes gal po poros metų sužinosime, ar tai buvo tiesa ir šviesa, ar tai buvo melas ir prieblanda.
Keli pastebėjimai apie posakius. Štai posakis „ Svarbiausia – žmogus“ yra gana nesuprantamas, nes neaišku apie kokį žmogų yra kalbama. Ar tai partinis žmogus, ar tai artimas šūkio autoriui žmogus, lieka neaišku, nes moteris, platinanti šį žodžių junginį, gal ir pati tvirtai nežino, kiek buvo rūpinamasi žmonėmis. O tai suteikia moteriai ir mums visiems  paslapties. Juk paslaptis yra savotiškas  viliotinis.
Po kelių dienų bus proga pasižiūrėti, ar tinkamai buvo įvertintas rūpestis. Teisybės dėlei galima pasakyti, kad moteris jaučia kur kas geriau, nei vyras. Moteris turi daugiau ambicijų, ji yra pripratusi pakovoti ne tik už save, bet ir už kitus. Smagu, kad moteris nepamiršta ir produktyvumo, bet apie tai kiek vėliau.
Dabar pats laikas prisiminti posakį: „Už teisingumą žmogui“. Šios miniatiūros platintojas, tai sakydamas, nežino, ar išties buvo nuoširdus. Gal žmogus nesijaučia niekam skolingas. O ar visi anksčiau pradėti darbai yra padaryti? Ar visada kaip vyras laikėsi žodžio?
Žodžio laikymasis yra labai svarbus veiksnys vyro gyvenime. Bet galima ir kaip niekur nieko  šūktelėti: „Už teisingumą žmogui“. Įdomu, kaip jaučiasi tie žmonės, kurie sąžiningai uždirbo pinigus, bet nesulaukė teisingumo. Šūkautojui ir bėdų surinkėjui turbūt tai neberūpi. Ir kaip čia neprisiminus P. Valey: „Valdžia prarastų bet kokį žavesį, jeigu ja nebūtų piktnaudžiaujama“.
Bet grįžkime prie dalios ir likimo. Kaip jau sakiau, esame pasirinkimo kryžkelėje. Tai yra labai nelengva atiduoti savo likimą, o galbūt ir dalią į svetimo žmogaus rankas. O ypač svetimam žmogui padėti nulemti jo dalią ar likimą.
Bet galime pažiūrėti į visa tai paprasčiau. Yra moteris ir yra vyras. Vyro prigimtis yra stipresnė, vadinasi – jis turi likti namuose, kad prižiūrėtų mūsų visų ūkį. Vyras yra gynėjas ir jis turi ginti mus būdamas čia, o ne kažkur toli. Tai pagrįsta tuo, kad vyras yra silpnesnis pagundoms, jo silpnesnė intuicija, nuojauta. Galų gale jis yra tylesnis už karingą moterį, kuri gali dėl savo vaikų perkąsti gerklę. Nes moters prigimtis yra rūpintis vaikais. Tai duota gamtos, tai yra įsčiose ir tai yra pats stipriausias šūkis, kada nors sugalvotas.
Mūsų miesto ir mūsų visų dar niekad neprižiūrėjo moteris. Ar mes atiduosime jai pirmenybę, ar pasirinksime vyrišką draugiją? Svarbiausia, kad žmonės galvotų, o ne balsuotų kolektyviai, nes, kaip sakė vienas klasikas, „nieko nėr šlykščiau už kolektyvą“, kad žmonės nebūtų veikiami asociacijų, darbdavių ir kitų „geradarių ir talkininkų“, „organizatorių-vadybininkų“, o paprasčiausiai susimąstytų, nes jie rinksis dalią ir likimą…
Kas vyks po kelių dienų, gal bus tik fikcija, iliuzija, melas. Bet kaip sakė O. Vaildas: „Melas – tai kitų žmonių tiesa“.  Palauksime ir pamatysime, kas rūpinsis mūsų dalia ir mūsų likimu.

Virginijus Sungaila  

11 Atsakymų į “Skaitytojo nuomonė: Dalia ir Likimas”

  1. Ji parašė:

    Jam ruduo patinka,o dar labiau fantazuoti.o vat fizinis darbas tai jau problema,ar aplamai jis žino ką reiškia dirbti,kai tiek metu išlaikomas žmonos.kur vejelis pučia ten ir linksta.pastaruoju metu matyt nepalankus vėjai pute,kad depresija kamuoja.

  2. PASTEBĖJIMAS parašė:

    Nu va iš straipsnio matosi,kad Sungaila parsiduoda visiems,kas pamojuoja šlamančiais.Girdėjau,kad Virginijus kai nusigyvena lankosi valdiškose įstaigose,kur nemokamai naudojasi šiltu vandeniu,kad galėtų nusiprausti,barzdą nusiskusti.Dažniau būtų rinkimai Virgi ir nereikėtų tau taip žemintis ane???

  3. JO parašė:

    Virginijų galėtų ištaisyti tik sunkus fizinis darbas,nes jo paistalai niekada nesibaigs,juo labiau,kad tie paistalai yra Balčiūno mėgstami ir nuolatos spausdinami,kad mulkinti visuomenę.

  4. Depresija parašė:

    gali buti, kad zmogu uzpuole depresija, todel ir vyksta toks citavimas, istinka regejimai, girdejimai, pranasavimai… Depresija dazniausiai uzpuola velyva rudeni, o ja sergantis zmogus aplinkiniams nepavojingas, tai tik liudesio apniktas zmogelis po nevykusio balotiravimosi. ..
    Pats geriausias vaistas nuo depresijos yra sunkus fizinis darbas, kuris yra ypac reikalingas rasanciajam apie dalia ir likima, nes kitaip uzsiteses liudesys taps pavojingu ir pastebimu ne tik artimiesiems, net ir aplinkiniams

  5. Vardas (privalomas) parašė:

    Luzeris prapūtęs rinkimus mokina kitus kaip reikia balsuoti? Tai jau ne nejuokinga ir ne graudu. Tai jau diagnozė. Tik kažin ar didybės manija pagydoma…

  6. citata parašė:

    kaip sake tas,… kaip sake anas – ar savo galvos neturi, kad tik klasikus cituoti tesugebi?

  7. Vardas (privalomas) parašė:

    Ar tu tikrai toks, vis tuos vyrus sau pasilikti nori….

  8. boba parašė:

    Tai bent nuomonė įdomi, negana to ,kad keturis metus valstybę valdė bobos, tai gal dabar visą seimą surinkim iš tų anot Valinsko „BOBŲ“. Kaži ko jam vyrai neįtinka, gal nežiūri į jį, kaip Virgutis norėtų? Labai jau permainingos tos Virgučio nuomonės. Iš ryto „Pavojus“ vakare “ OTBOI“ ( čia rusiškai, kas nesupras tam ir nereikia).

  9. Chm parašė:

    Jo rinkiminiame lankstinuke buvo užrašas „Balsuodamas neparsiduok’. Retorinis klausimas: „- Už kiek parsidavė V.S.?“

  10. VIRGUCIUI parašė:

    „Moketi valdyti – tai moketi delsti, neskubeti; palikus lauzus degti, jie netruks isblesti. Maziausia is blogybiu rinktis; atejus laikui priesai kris arba pranyks vienas po kito. Kas valdo, viską turi visuomet girdeti ir matyti. To negana: ismusus valandai, valdovui reikia veikti greitai ir ranka tvirta; ir laika smogti issirinkti – galbut tuomet, kai gelezis salta.“ (Seras Robertas Secilas karalienei Elzbietai I, Is Benjamino Britteno operos Gloriana, Williamo Plomerio libretas)…

  11. nespjauk i sulini parašė:

    Oho, net Sungaila dabar uz Nagiene eina, o dar visai neseniai bande ja su zememis sumaisyti… Negeda dabar, Virgi?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto