Skautai visada laikėsi principo – tarnauti Dievui, Tėvynei, artimui

Jaunieji mažeikiškiai skautai tobulina išgyvenimo gamtoje įgūdžius, taip įgydami pasitikėjimo
savo jėgomis.

Šimto metų sukaktį balandį pažymintys Mažeikių skautai planuoja renginius ir kviečia prie jų veiklos prisidėti naujus narius.

Vienija keturiasdešimt narių

Mažeikių rajone skautų veikla prasidėjo 1923 metais, kai įsikūrė Prutenio ir Vaidevučio draugovės, po devynerių metų mieste jau buvo dvi kitos draugovės: „Vingėlos“ ir „Živilės“, kurios jungė per 70 skautų.
Mažeikiuose skautų draugovių struktūra keitėsi beveik kasmet, tačiau jų tikslai ir darbas išliko tie patys: rengtos išvykos, stovyklauta, organizuoti susitikimai su kitomis draugovėmis.

1940 metais, prasidėjus sovietinei okupacijai, skautų organizacija buvo uždrausta.
Nuo 1989 m. mažeikiškiai skautai veikė Lietuvos skautų sąjungos sudėtyje, o nuo 1991 metų kovo jie įsiliejo į Žemaitijos skautų organizaciją (ŽSO), kuri įregistruota kaip savarankiškas juridinis vienetas.
Į šią organizaciją yra susibūrę Šiaulių, Mažeikių, Sedos bei Kretingos skautai. ŽSO yra Pasaulio nevyriausybinių skautų federacijos bei Lietuvos nepriklausomų organizacijų koalicijos už filantropiją narė.

Mažeikių „Žemynos“ skautų draugovės draugininkas, skautas vytis Viktoras Jakimavičius informavo: šiuo metu draugovė vienija apie keturiasdešimt mažeikiškių skautų nuo dešimties metų amžiaus.

Ieško vietos stovyklai

Skautai – savanoriškas, pelno nesiekiantis jaunimo judėjimas, kurio pagrindinis tikslas – išugdyti pilietišką jaunuolį.
„Žiemą paprastai vyksta Žemaitijos skautų organizacijos rengiami žygiai, mokymai, kurių metu giliname žinias teoriškai. Praktiškai jas išbandome, kai atšyla orai ir prasideda įvairios stovyklos gamtoje. Birželį planuojame surengti savo draugovės stovyklą, įprastai ji vykdavo Renave, dabar ieškome naujos vietos, kad būtų arčiau Mažeikių“, – „Santarvei“ pasakojo V. Jakimavičius.

Anot draugininko, tokia stovyklos vieta turėtų būti kiek atokiau nuo gyvenviečių, miške. Svarbu, kad netoli būtų upė – tuomet galima suorganizuoti kuo daugiau įvairių veiklų.
Tokių skautų stovyklų vienas iš pagrindinių tikslų – išmokyti jaunus žmones išgyventi gamtoje, įgyti pasitikėjimo savo jėgomis.
Išmokti įkurti laužą, pasigaminti maistą lauko sąlygomis, pasistatyti priedangą nakvynei. Stovyklautojams rengiami orientaciniai žygiai, keliamasi per upę, organizuojama kita veikla.

Prisistatys visuomenei

Šiuo metu ŽSO skautai aktyviai ruošiasi neeiliniam įvykiui – liepą vyks tautinė skautų stovykla, kurioje ruošiasi dalyvauti apie du tūkstančiai skautų iš visos Lietuvos. Ir dar – tradicinis vasaros žygis iš Mažeikių į Pakutuvėnus.

Oficialiai skautu galima tapti nuo aštuonerių metų amžiaus, o kito amžiaus limito paprasčiausiai nėra. Skautų veiklą įvardija jų šūkis apie tarnystę: „Dievui, Tėvynei, artimui“.
„Žemynos“ draugovė turi kabinetą buvusiame „Oruvos“ administraciniame pastate, visi kontaktai, norintiesiems prisijungti prie skautų veiklos, yra paskelbti Žemaitijos skautų organizacijos interneto puslapyje.

„Gegužės 20-ąją Sodų parkelyje „Žemynos“ draugovę renginiu pristatysime visuomenei. Vyks naujų narių priėmimas, o po savaitės rengiame pirmąjį žygį naujiems nariams, kur supažindinsime su pagrindinėmis skautavimo taisyklėmis“, – informavo draugininkas sk. vytis V. Jakimavičius.
Nuotr. iš draugovės archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto