Skiepų autobuse vakcinuota beveik puspenkto šimto žmonių

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Keturias rugpjūčio dienas Mažeikiuose, prie prekybos centrų „Lidl“, „Maxima“, „Iki“, „Rimi“, norintieji gauti vakciną nuo COVID-19 buvo skiepijami gyvąja eile iš „skiepobuso“.
Tokiu būdu bandyta vakcinaciją dar labiau priartinti prie žmonių.

Siekiai yra dideli

Ir Lietuvos, ir Mažeikių rajone dirbančių sveikatos apsaugos sistemos specialistų lūkesčiai dėl skiepų yra didžiuliai. Siekiama, kad Lietuvoje būtų vakcinuota ir imunitetą įgytų 70 proc. visuomenės.
Įvairiais sprendimais – ir tradiciniais, kai skiepijama pirminės sveikatos priežiūros centruose, ir netradiciniais, kai vakcinacijos laukiama „gyvąja eile“ Nacionalinio kraujo centro palapinėse, skiepų autobusuose, – siekiama, kad vakcinas gautų 100 proc. visų gyventojų, galinčių būti paskiepytais. To reikia, kad artėjantis ruduo, žiema, pavasaris būtų lengvesni – kad „nesubyrėtų“ medicinos sistema, kad vaikai ir jaunimas galėtų mokytis sėdėdami mokyklų suoluose, o ne namie prie kompiuterių, kad netektų laidoti artimųjų, mirusių nuo COVID-19 sukeltų komplikacijų.

Daugiausia paskiepyta paskutinę dieną

Keturias dienas prie didžiųjų prekybos centrų skiepų autobusas su jame dirbančiais specialistais budėjo po 5 valandas. Žmonės buvo skiepijami „Janssen“ vakcina – tam, kad žmogus įgytų imunitetą, užtenka vienos šių skiepų dozės.
Praėjusį pirmadienį autobusui lankantis prie „Lidl“ prekybos centro, buvo paskiepyti 97 asmenys, trečiadienį prie Laisvės gatvėje esančios „Maximos“ – 99. Šios savaitės pradžioje prie parduotuvės „IKI-Venta“ pasiskiepyti panoro 104 mažeikiškiai, o daugiausia – 121 – buvo vakcinuotas šį trečiadienį prie prekybos centro „Rimi“.
Taigi šios netradicinės akcijos metu, kai nereikėjo iš anksto registruotis, tik turėti asmens dokumentą, iš viso buvo vakcinuotas 421 žmogus.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto