Skubiosios pagalbos tarnybų dėmesys – ir aplinkosauginiams pažeidimams

Nuotr. iš Aplinkos apsaugos departamento archyvo

Atsitikus nelaimei ar iškilus problemai, daugelis žino, kad skubios pagalbos tarnybų telefonu 112 gali išsikviesti policijos pareigūnus, ugniagesius gelbėtojus ir medikus. Tačiau Lietuvoje, skirtingai nei daugelyje Europos šalių, prie skubiosios pagalbos tarnybų yra priskiriami ir aplinkosaugininkai.

});

Atvyks pareigūnai

Šiuo metu į pagalbos prašymus numeriu 112 reaguoja keturios skubiosios pagalbos tarnybos. Nors aplinkosaugininkai pagal gaunamų pranešimų šiuo telefonu kiekį praėjusiais metais buvo ketvirtoje vietoje, pastebima, kad pranešimų skaičius reikšmingai išaugo. 2022 m. jiems buvo skirta šiek tiek daugiau nei 15 tūkst. pranešimų, pernai – 19,5 tūkst. Pastebėtina tai, kad net 13,2 tūkst. pranešimų buvo susiję su laukiniais gyvūnais.

Aplinkosaugininkai primena, kad Bendrojo pagalbos centro operatoriai gautą informaciją apie aplinkos apsaugos kompetencijai priskiriamus pažeidimus nedelsiant užregistruoja ir perduoda Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybai. Tarnyba įvertina...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto