Smurtas prieš moteris – vis dar aktuali mūsų visuomenės problema

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Lapkričio 25-ąją minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Nors statistika liudija, kad smurto atvejų prieš moteris šalyje mažėja, krizių centrai, teikiantys pagalbą nukentėjusioms moterims, yra pripildyti.
Smurto aukos iš Mažeikių, Telšių, Plungės ir Rietavo savivaldybių nukreipiamos į Telšius – ten įsikūrusiame krizių centre jos gali sulaukti prieglobsčio, specialistų patarimų ir konsultacijų.
Mažeikių rajono šeimos ir vaiko gerovės centras kitais metais planuoja dalyvauti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) projekte, kad įgytų teisę teikti specializuotą kompleksinę pagalbą nuo smurto nukentėjusiems asmenims, jei tik toks konkursas bus ministerijos skelbiamas.

Įprasta, kad Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną organizacijos savo pastatus puošia oranžinės spalvos detalėmis, žmonės, palaikantys smurto aukas, rengiasi oranžinės spalvos drabužiais ar naudoja jų detales. Oranžine spalva – kovos su smurtu prieš moteris visame pasaulyje simboliu – išreiškiamas solidarumas ir nepakantumas smurtui prieš moteris.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pateikia Pasaulio banko duomenis: smurtas prieš 15–44 metų moteris sukelia daugiau mirčių ir sunkesnę negalią nei vėžys, eismo nelaimės, maliarija ir karas kartu sudėjus.
Policijos departamentas praneša, kad pernai Lietuvoje sulaukta daugiau nei 58 tūkst. pranešimų dėl smurto artimoje aplinkoje, dauguma nukentėjusiųjų – moterys.
Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, mūsų šalyje per 10 šių metų mėnesių nuo nusikalstamų veikų nukentėjo beveik 9,9 tūkst. moterų, pernai per tą patį laikotarpį – per 10,4 tūkst. moterų.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto