Smurtaujančiųjų prieš artimuosius daugėja

Mėnesį galiojantis Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas atskleidė opią problemą –  šalyje dėl smurto pradėta daugiau kaip tūkstantis šimtas ikiteisminių tyrimų, Mažeikiuose – 41.

Smurtas tęsiasi

Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas įsigaliojo nuo praėjusių metų gruodžio penkioliktosios, ir ikiteisminiai tyrimai mūsų rajono policijos komisariate pasipylė vienas po kito: jau gruodžio 17 dieną pradėti trys, gruodžio 20-ąją – keturi.
Pagal šį įstatymą, smurtautojas dviem paroms, iki policijos pareigūnai paruošia medžiagą teismui, yra uždaromas į policijos areštinę. Net Naujuosius metus keturi mažeikiškiai, smurtavę prieš savo artimuosius, sutiko už grotų.
Nuo įstatymo įsigaliojimo pradžios iki sausio pirmosios Mažeikių rajono policijos komisariatas dėl šios priežasties pradėjo 26 ikiteisminius tyrimus, per dvi pirmąsias šių metų savaites pradėta dar penkiolika bylų.

Skirti įpareigojimai

Dvidešimčiai mažeikiškių, kurie gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu, skirti įpareigojimai laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, o trims skirti įpareigojimai nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo.
Nuo smurtautojų mūsų rajone nukentėjo 33 moterys, 5 vyrai ir 3 nepilnamečiai vaikai.
Ir šią savaitę dėl smurto prieš artimuosius pradėti du ikiteisminiai tyrimai. Pirmadienio vakarą Pavasario gatvėje 34-erių metų tos pačios gatvės gyventojas A. C. spyrė koja septyneriais metais vyresnei mažeikiškei į šlaunį ir laužė jai rankos pirštus.
Antradienį pradėtas tyrimas dėl įvykių sausio tryliktosios vakarą: viename iš Pramonės gatvės namų penkiasdešimtmetis M. B. mažametės dukros akivaizdoje dvidešimčia metų jaunesnei sugyventinei grasino susidoroti bei ją pastūmė. Moteris patyrė fizinį skausmą.

Dažniausiai kentėjo moterys

Iš viso šalyje per mėnesį policija užregistravo beveik pusketvirto tūkstančio pranešimų apie galimą smurtą artimoje aplinkoje. Nustačius smurto atvejus, pradėti 1149 ikiteisminiai tyrimai, 326 atvejais juos pradėti atsisakyta.
Kaip informavo šalies Policijos departamentas, nuo smurtautojų dažniausiai kentėjo moterys – 936 ir nepilnamečiai – 113. Buvo ir nuo agresyvių moterų nukentėjusių vyrų – 94.
Dažniausiai ikiteisminiai tyrimai buvo pradėti dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo (784 atvejai), už tai gresia didžiausia bausmė – laisvės atėmimas iki metų; dėl grasinimo nužudyti arba žmogaus terorizavimo (322 atvejai), didžiausia bausmė – laisvės atėmimas iki dvejų metų; nesunkaus sveikatos sutrikdymo (53 atvejai), didžiausia bausmė – laisvės atėmimas iki trejų metų.
Buvo pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl nužudymo, kurie susiję su smurtu artimoje aplinkoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto